• ۲۴ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۹
  • شناسه خبر : 34077
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

آخرین آمار ابتلا، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در فارس تا ۲۴ مردادماه سال جاری

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام آخرین آمار شیوع کرونا در استان فارس بر استفاده صحیح از ماسک تاکید کرد و گفت: ماسک خود را زیر چانه قرار ندهید

به گزارش اول فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به اینکه برخی افراد برای خوردن، آشامیدن، استراحت یا تنفس راحت تر، ماسک را روی چانه خود قرار می دهند که این امر احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد، عنوان کرد: احتمال آلودگی بخش هایی از صورت مانند زیر چانه به ویروس کرونا زیاد است، به همین دلیل افراد نباید ماسک خود را زیر چانه قرار دهند.
 

او با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، از بررسی ۲۳۳ هزار و ۸۹۷ آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۸ هزار و ۵۸ بیمار در فارس به اثبات رسیده است.

دکتر همتی با ابراز تاسف جان باختن ۱۱ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به ۶۸۴ نفر رسیده است.

او ادامه داد: تاکنون ۳۴ هزار و ۷۶۴ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها، ۹۸۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می کنند.

او در پایان بر رعایت توصیه های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شستشوی مرتب دست ها تاکید کرد.

ثبت دیدگاه