• ۰۹ / مهر ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۱
  • شناسه خبر : 35931

آمار جانباختگان کرونا در شهرستان های فارس از آغاز شیوع تا کنون در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند.

بر اساس آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۹۰ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۲۹۲ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان  فارس ،از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون برابر با نهم مهر خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۵۴ هزار و ۵۰۴ نفر به قطعیت رسیده است.

 دکتر «عبدالرسول همتی» همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: از مجموع ۸۵۸ بیمار بستری مشکوک و دارای علامت کروناویروس، ۹۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۴۹ هزار و ۷۷۳ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی ادامه داد: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با مرگ یک هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به ۹۸۵ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر یازده شهرستان استان در وضعیت ویژه و قرمز قرار دارند، اعلام کرد: ۲۲ شهرستان در فارس نیز در وضعیت هشدار و چهار شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید قرار دارند.

او در ادامه توضیح داد: با توجه به تصمیم امروز ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ به ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد شد، اگر چه چهار شهرستان داراب، کوار، زرین دشت و مرودشت در وضعیت هشدار (زرد) قرار دارند، اما به دلیل بروز بالای بیماری کووید۱۹ و لزوم مقابله هرچه سریعتر با این همه گیری در این شهرستان ها، نیازمند اعمال محدودیت های مشابه در شهرستان های دارای شرایط ویژه است و به این ترتیب، تعداد شهرستان های با وضعیت ویژه و قرمز در هفته جاری، پانزده شهرستان اعلام می شود.

اعلام آمار تجمعی جانباختگان کرونا در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه از آغاز شیوع کرونا تا کنون در فارس

دکتر همتی درباره آمار تجمعی جانباختگان کرونا در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمار جانباختگان تا کنون در شهرستان شیراز با ۴۶۲ مورد بیشترین آمار فوتی، شهرستان های مرودشت ۶۶ مورد، کازرون ۴۸ مورد، لامرد ۲۶ مورد، آباده ۲۴ مورد، داراب ۲۲ مورد، قیروکارزین ۱۷ مورد، کوار ۱۳ مورد، پاسارگاد ۱۰ مورد، زرین دشت ۹ مورد، ممسنی ۸ مورد، زرقان و اقلید هر کدام ۷ مورد، مُهر، خرم بید و ارسنجان هر کدام ۶ مورد، فیروزآباد، استهبان و سروستان هر کدام پنج مورد، سپیدان ۴ مورد، نی ریز، رستم و خرامه هرکدام ۳ مورد، کوه چنار و بیضا هر کدام ۲ مورد، فراشبند، بوانات و سرچهان هر کدام یک مورد گزارش شده است.

او اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون از شهرستان بختگان هیچ آمار فوتی گزارش نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند.

ثبت دیدگاه