• ۲۶ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۸
  • شناسه خبر : 32271

آمار مرگ ومیر،ابتلا ،بستری و بهبود یافتگان کرونا در استان فارس/۲۶ تیر

۸۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان، با مرگ مبارزه می کنند.   به گزارش اول فارس، شیراز، معاون درمان دانشگاه با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام این هشدار، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، ۱۹۰ هزار و ۹۱ تست شناسایی و تشخیص این بیماری […]

۸۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان، با مرگ مبارزه می کنند.
 

به گزارش اول فارس، شیراز، معاون درمان دانشگاه با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام این هشدار، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، ۱۹۰ هزار و ۹۱ تست شناسایی و تشخیص این بیماری در آزمایشگاه های سراسر استان فارس انجام شده و تاکنون ۲۴ هزار ۷۹۶ نفر مبتلا به کروناویروس شناسایی شده اند.

دکتر «علی اکبری» بیان کرد: در پی اقدامات درمانی مناسبی که در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان های استان انجام شده، تاکنون ۲۰ هزار و ۳۹۲ نفر بهبود یافته و از ایزوله خانگی خارج یا از بیمارستان مرخص شده اند.

او افزود: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارسالی از بیمارستان های سراسر استان فارس، در حال حاضر هزار و ۳۲ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان ها بستری شده اند که ۸۰ نفر از این افراد به دلیل وخامت شرایط بالینی در بخش های مراقبت های ویژه بستری و نیازمند ارایه خدمات ویژه هستند.

معاون درمان دانشگاه ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر از هم استانی ها در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند که تعداد فوتی های فارس به عدد ۲۹۴ نفر افزایش یافته است.

دکتر اکبری از مردم استان خواست با رعایت فاصله فیزیکی، اقدامات جدی ایمنی را رعایت کنند، از ماسک استفاده کنند و از حضور در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی خودداری کنند تا با مشارکت همگانی و تلاش مجموعه سلامت بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.

بر اساس این گزارش تعداد مبتلایان جدید شناسایی شده به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس ۵۲۷ میباشد.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه

  • مریم

    تاریخ : ۲۶ - تیر - ۱۳۹۹

    تو رو خدا مسئولین شهر شیراز کاری کنند محدودیت ها و نظارت ها رو بیشتر کنند با این امار چطور شهرداری میخواد دوباره فعالیت حمل و نقل را شروع کنه خسته شدیم الان چند ماهه تو قرنطینه خانگی هستیم دو هفته شهر رو تعطیل کنید تا امار بیاد پایین


    پاسخ