• ۱۸ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
  • شناسه خبر : 31648

ابعاد شیوع کرونا در استان فارس/آمار ۱۸ تیر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از فوت ۱۰ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد. به گزارش اول فارس ، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۱۷۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از فوت ۱۰ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد.

به گزارش اول فارس ، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۱۷۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۸۱۸ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: متاسفانه ۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که بر این اساس، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۲۱۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه از مجموع ۲۱۸ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدا تاکنون ۱۱۰ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۱ مورد مرودشت؛ هفت مورد کازرون؛ ۵ مورد آباده؛ ۴ مورد قیروکارزین؛ داراب و کوار هر کدام ۳ مورد؛ ممسنی، زرقان، استهبان، اقلید، پاسارگاد و ارسنجان هر کدام ۲ مورد؛ لامرد، فیروزآباد، خرم بید، رستم، بیضا، نی ریز، خرامه و سروستان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۱۵ هزار و ۲۴۸ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون ۶۰۶ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش های عمومی و ۶۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری و دوری از حضور در تجمعات الزامی است.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۳۹۹

    شهرستان جهرم را چرا اعلام نمی‌کنید ک بعد از شیراز بیشترین آمار را داره. چند مدت هست اسم جهرم را حذف اعلام نمیکنید


    پاسخ