• ۲۰ / شهریور ۱۳۹۸ / ۲۲:۱۴
  • شناسه خبر : 13076

احتمال ابتلای افراد قدکوتاه به دیابت بیشتر است

بر اساس مطالعاتی که احیرا انجام گرفته است، افرادی که قد کوتاه تری دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دوم قرار می گیرند. به گزارش اول فارس، بر اساس مطالعات پزشکی که اخیرا انجام شده است، هر ۱۰ سانتیمتری که به قد افراد اضافه شود،۴۱ درصد میزان ابتلا به بیماری های مختلف در مردان […]

دیابت

بر اساس مطالعاتی که احیرا انجام گرفته است، افرادی که قد کوتاه تری دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دوم قرار می گیرند.

به گزارش اول فارس، بر اساس مطالعات پزشکی که اخیرا انجام شده است، هر ۱۰ سانتیمتری که به قد افراد اضافه شود،۴۱ درصد میزان ابتلا به بیماری های مختلف در مردان و ۳۳ درصد در زنان کاهش می یابد.

محققان حدس می زنند که احتمال خطر ابتلا به بیماری های مختلف در افراد کوتاه قد با چربی کبد بیشتر و تعداد بیشتری از عوامل خطر بیماری قلبی ، سکته مغزی و دیابت مرتبط است.همچنین این گزارش نشان می دهد که حساسیت به انسولین و عملکرد سلول های ویژه در لوزالمعده که ترشح این هورمون را برعهده دارد، در افراد قد بلند تر بیشتر است.

این تحقیق از روی یک بررسی دقیق پزشکی انجام شده که بیش از ۱۶،۶۰۰ زن و نزدیک به ۱۱۰۰۰ مرد – از ۴۰ تا ۶۵ سال – در پوتسدام ، آلمان از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ در آن شرکت کرده بودند.

این مشاهدات تأیید می کند که قد یک نشانگر مهم و مفید برای پیش بینی خطر دیابت در افراد است.مبتلایان به دیابت یا قند خون بیش از حد که معمولا از طریق غذا حاصل می شود، دارای فشار خون بالا نیز هستند.

طبق اعلام فدراسیون بین المللی دیابت، امروزه حدود ۴۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند و پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۴۵ به ۶۲۹ میلیون نفر برسد.

ثبت دیدگاه