• ۲۴ / شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۴
  • شناسه خبر : 35275

افزایش آمار جانباختگان کرونا در استان فارس

در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۶۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۷ هزار و ۵۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است

آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس، نسبت به افزایش آمار جانباختگان این بیماری در استان فارس هشدار می دهد.

 

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار گفت: متاسفانه هشت  استان فارسی در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به ۸۹۶ نفر رسیده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» میانگین سنی جانباختگان ناشی از کروناویروس در استان فارس را ۶۷ سال اعلام کرد که ۵۹درصد را مردان و ۴۱درصد را بانوان به خود اختصاص داده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۶۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۷ هزار و ۵۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

دکتر همتی میانگین سنی مبتلایان به کروناویروس در فارس را نیز۴۱ سال عنوان کرد و گفت: موارد ابتلا به کووید۱۹ در استان فارس را ۵۷درصد مردان و ۴۳درصد بانوان تشکیل می دهند.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع تاکنون، ۴۴ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی با اشاره به بستری ۶۹۲ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۸ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان نزدیکی فصل پاییز و احتمال شیوع موج اول آنفلوآنزا، تاکید کرد: لازم است مردم با رعایت دستورات بهداشتی شامل استفاده از ماسک،رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از حضور در مهمانی و تجمعات و شست و شوی منظم دست ها، ضمن حفظ سلامت خود، تیم های بهداشتی و درمانی را یاری رسانند.

ثبت دیدگاه