• 26 / آوریل 2019 / 18:57
  • دسته‌بندی: اخبار
  • شناسه خبر : 6551

اگر استرس دارید، چیزی نخورید

محققان به تازگی دریافته‌اند، زمانی‌که به هنگام استرس چیزی می‌خوریم، بیشتر از زمان معمولی و در حالت آرامش وزن اضافه می‌کنیم.   محققان استرالیایی به تازگی دریافته‌اند که تنش و استرس می‌تواند به افزایش وزن بیشتر منجر شود؛ بنابراین زمانی‌که ما استرس داریم نسبت به مواقع عادی و بدون تنش کالری بیشتری از یک ماده خوراکی […]

محققان به تازگی دریافته‌اند، زمانی‌که به هنگام استرس چیزی می‌خوریم، بیشتر از زمان معمولی و در حالت آرامش وزن اضافه می‌کنیم.

  محققان استرالیایی به تازگی دریافته‌اند که تنش و استرس می‌تواند به افزایش وزن بیشتر منجر شود؛ بنابراین زمانی‌که ما استرس داریم نسبت به مواقع عادی و بدون تنش کالری بیشتری از یک ماده خوراکی جذب می‌کنیم. حتی با این‌که در هر دو موقعیت از یک ماده خوراکی یکسان مصرف کنیم.

به گزارش اول فارس ، این مطالعه نشان می‌دهد که استرس می‌تواند یک مسیر مولکولی را فعال کند و فرآیند‌های متابولیک بدن را تغییر دهد. به این ترتیب افزایش وزن فرد نسبت به زمان آرام بودن وی بیشتر می‌شود.

محققان “مؤسسه تحقیقات پزشکی گاروان” (Garvan Institute of Medical Research) که این پژوهش را انجام داده‌اند اظهار کردند که شرایط استرس‌زا “نوروپپتید Y. ” هیپوتالاموس را بیش فعال می‌کند.
نوروپپتید Y. هیپوتالاموس پروتئینی است که محرک قوی اشتها است.
پس مصرف غذا‌های پرکالری به هنگام استرس جذب کالری را بیشتر می‌کند که این حقیقت به ما هشدار می‌دهد وقتی استرس داریم خوراکی پرکالری مصرف نکنیم.نتایج این پژوهش در مجله “Cell Metabolism” انتشار یافت.
نوشته های مشابه
این ۵ غذا را نباید در فست فودها سفارش بدهیم
طرز تهیه بادمجان شکم‌پر؛ دنیایی از مزه و رنگ
ویتامین‌هایی که علائم اضطراب را کاهش می‌دهند
جدول وزن ایده‌آل مردان و زنان بر اساس قد، جثه و سن
رابطه فعالیت فیزیکی با میزان استرس افراد چیست؟
خطرات غیر قابل تصور دیر شام خوردن

ثبت دیدگاه