بیانیه امام جمعه لارستان خطاب به رئیس جمهور

امام جمعه لار طی بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور کشورمان خواستار تخصیص بودجه مناسب جهت تکمیل دوبانده نمودن پروژه راه جهرم- لار و لار-بندرعباس شد. به گزارش اول فارس  در بیانیه سید مختار موسوی خرم امام جمعه لارستان خطاب به دکتر روحانی آمده است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

سخن را با یک مقدمه آغاز می کنم

همانگونه که مستحضرید منطقه لارستان بزرگ محل حضور «عالمان فرهیخته و مجاهد، همچون مرحوم آیت الله العظمی سید عبدالحسین موسوی لاری ( ره) » و مردمی انقلابی ، ولایتمدار و ارادتمند به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و خاستگاه تشکیل حکومت اسلامی به زعامت آن عالم مجاهد و انقلابی بوده است.

پس از انقلاب نیز این مردم، همواره با حضور حماسی و توأم با بصیرت، آن مسیر عزت را با حمایت و اطاعت از حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) ادامه داده اند. از ویژگی های بارز مردم این منطقه ، وحدت مثال زدنی مذاهب مختلف اسلامی شیعه و سنی در کنار یکدیگر و حضور خیرین نیک اندیش با شهرت ملی که در موضوعات مختلف فرهنگی، عمرانی، درمانی و… خدمات ارزشمندی را به نظام اسلامی و هم وطنان عزیز داشته اند و این را افتخار خود می دانند، می باشد.

اما علی رغم مطالب ذکر شده و ظرفیت های بالقوه در این منطقه ی مهم و حساس رشد و پیشرفت متناسب با آن سابقه درخشان، صورت نگرفته است چرا که برخی از زیرساخت ها و عوامل پیشرفت و توسعه مانند راه های مواصلاتی استاندارد سازی نشده و همچنان جاده های دوطرفه قدیم به عنوان جاده ترانزیتی و مسافرتی استفاده می شود .

«جاده شهرستان لارستان به جهرم و بندرعباس» تنها بخشی از جاده ها و محورهای حادثه ساز لارستان هستند. بدیهی است که به خاطر نبود استانداردهای لازم، این مسیر به قتلگاه مسافران تبدیل شده است.

این در حالی است که هر سال بازسازی، بهسازی و افزایش ایمنی جاده های حادثه خیز این منطقه به تأخیر می افتد؛ در تاریخ « » ۹۸/۳/۲۴در سانحه دلخراش کامیون حامل سوخت و خودروی در حال عبور در مسیر جهرم به لارستان (در گردنه بریز) منجر به «آتش سوزی و جان باختن ۵تن» از اهالی گردید.

در سانحه ای دیگر در فاصله ۱۰۰۰متری با سانحه قبلی در تاریخ « » ۹۸/۴/۱۰بین دو وسیله نقلیه سواری چهار تن از اعضای یک خانواده (زوجین، فرزند نوجوان، جنین در حمل) و (راننده خودرو مقابل) در دم جان سپردند و شش تن نیز مصدوم گردیدند وقوع دو حادثه دلخراش در کمتر از یک ماه موجی از غم و اندوه را در منطقه ایجاد و موجب تحریک عواطف و احساسات مردم گردیده است

، لذا مطالبه مردم منطقه از حضرتعالی به عنوان رئیس جمهور این است که با اختصاص بودجه کافی و صدور دستورات لازم “جهت استاندارد سازی جاده جهرم – لارستان -بندرعباس و ایجاد خط پروازی لارستان به شیراز و بالعکس» ضمن تسکین آلام خانواده  های مصیبت دیده از تکرار حوادث مشابه جلوگیری و زمینه برای توسعه و پیشرفت شهرستان لارستان فراهم گردد .

والسلام علیکم ورحمت الله و برکاته

سید مختار موسوی خرم امام جمعه لارستان

نوشته های مشابه
تجاوز به حریم سازه آبی تاریخی‌ لار در پی اقدام شتابزده شهرداری
ضرورت تقسیم و ایجاد استانی در جنوب فارس
نظر رضایی کوچی در مورد تشکیل استان جدید در فارس
اماکن گردشگری استان فارس ، لارستان | مسجد جامع لار +تصاویر
سند دستور رئیس جمهور برای بررسی تشکیل استان لارستان + تصویر
صدور دستور از سوی رئیس جمهور مبنی بر ایجاد استان جدید در فارس تکذیب شد

ثبت دیدگاه