جانشین حمید ورناصری معرفی شد/ سکوت سنگین وزارت جهاد کشاورزی در پی بازداشت مدیر ارشد

در پی بازداشت حمید ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی دام وطیور و از چهره های اقتصادی و فعال در حوزه واردات وتامین مایحتاج مردم و تولید کننده گان ، سکوت عجیبی برمجموعه وزارت جهاد کشاورزی حاکم شده است.

نتیجه تصویری برای وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش اول فارس، هر چند در لحظات اولیه سعی شد بازداشت مدیر ارشد اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی به سفر خارج از کشور تشبیه نماید، اما سرعت انتشار این خبر باعث شد باگذشت بیش از سه روز از بازداشت مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور هیچکدام از مسئولین وزارتخانه جهاد کشاورزی از هرگونه اظهارنظری در این خصوص خودداری نمایند.

لحظاتی پیش خبری مینی بر انتصاب فردی بنام حبیب امینی از مدیران میانی و استانی مرتبط پشتیبانی دام وطیور به جای حمید ورناصری منتشر گردیده است. بر اساس این گزارش حبیب امینی بعنوان سرپرست  با حکم محمود حجتی جانشین مدیر ارشد بازداشت شده شرکت پشتیبانی دام و طیور شده است.این خبر تاکنون از سوی وزارت خاموش جهاد کشاورزی رد یا تایید نشده است.

از سوی دیگر برخی منابع خبری گزارش داده اند  وزیر جهاد کشاورزی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز دامپزشک در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده بود با تاخیر یکساعته و بعد از حضور وزیر بهداشت ودرمان  در مراسم شرکت و از هرگونه سخنرانی یا اظهار نظری خودداری نموده است.

این گزارش ها در حالی است که انصاف نیوز از دستگیری فرزند یکی دیگر از مدیران ارشد این وزارتخانه در خصوص اتهامات منجر به بازداشت ورناصری خبر داده است.

وزارت جهاد کشاورزی از وازرتخانه های اقتصادی عریض و طویل است و بسیاری از موسسات اقتصادی تابعه آن در طول سالیان اخیر متولی امور خرید وفروش و تنظیم بازار انواع محصولات کشاورزی بصورت تضمینی ،حمایتی و یا توافقی و تولید و بازرگانی واردات و صادرات و متولی صدور انواع مجوز  بخش مهمی از اقتصاد ومعیشت ایرانیان بوده است و علیرغم  چندین بار استیضاح ،محمود حجتی توانسته است از تیغ کند نمایندگان  استیضاح کننده فرار و همچنان بر کرسی وزارت بسیار بزرگ جهاد کشاورزی تکیه بزند.

آیا این بار وزارت جهاد کشاورزی قادر به دفاع از عملکرد خود در برابر دستگاههای نظارتی، امنیتی و قضایی خواهد بود؟ و سوال مهمتر اینکه وزارت خانه جهاد کشاورزی به چه دلیل تاکنون در برابر بازداشت یکی از مدیران ارشد خود اینچنین ساکت و از پاسخگویی به افکار عمومی وامانده است؟!

 

 

 

 

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه