• ۲۲ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۲
 • شناسه خبر : 31903

جزئیات آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در شهرستانهای استان فارس/۲۲ تیر

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ دوازده نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۵۷ نفر اعلام کرد. به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «علی اکبری» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ دوازده نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۵۷ نفر اعلام کرد.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «علی اکبری» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تاکنون، بیش از ۱۸۲ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۴۹۲ مورد مثبت بوده است.

او ۲۵۷ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را ۱۲۸ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۱ مورد مرودشت؛ هفت مورد کازرون؛ ۶ مورد قیروکارزین؛ ۵ مورد آباده؛ ۴ مورد کوار؛ ۳ مورد داراب؛ زرقان، استهبان، اقلید، ارسنجان، پاسارگاد و ممسنی هر کدام ۲ مورد؛ سروستان، نی ریز، بیضا، خرامه، سپیدان، رستم، خرم بید، فیروزآباد، مهر، زرین دشت و لامرد هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه ادامه داد: با افزایش مراقبت های درمانی در مراکز درمانی استان، تاکنون هفده هزار و ۸۸۰ بیمار از بیمارستان های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول همچنین آمار موارد مشکوک و علامت دار را که هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند ۶۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۹ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

دکتر اکبری توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.

بر اساس این گزارش و  با مقایسه آمار منتشره روز گذشته،در ۲۴ ساعت گذشته تعداد۷۳۲ نفر مبتلای جدید در استان فارس  شناسایی شده است.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • مریم

  تاریخ : ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

  تا هنوز بازارها و پاساژها و ارایشگاه های زنانه بازهستند این امار پایین نمیاد الان تالارها بسته هستند مردم در منزل عروسی میگیرند تو رو خدا دو هفته بازارهاو پاساژها و ارایشگاه ها رو تعطیل کنید تا امار بیاد پایین خوزستان همین کارو کرد الان روند امار اونها نزولی شده


  پاسخ

 • مریم

  تاریخ : ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

  لطفا مسئولین روی آرایشگاه های زنانه هم نظارت کنند هم بهداشت رعایت نمیشه هم با وجود تعطیلی تالار ها عروس دارند


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

  وقتی توی شرکتهای ما فاصله رعایت نمیشه دیگه انتظاری از جاهای دیگه نیست الان توی پالایشگاه …. کارگرا مجبورن برای استراحت در یه کانکس کوچک باشن اونم برای سه ساعت. و تعداد ۱۵نفر. وقتی. مسولان این شرکت جدی نگیرن حتما جون هزاران نفر در خطر میفته


  پاسخ