جزئیات تازه از وضعیت شیوع کرونا در استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ۵۳۸ مورد مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۳۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

koronaviroos

به گزارش اول فارس ، دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا امروز هزار و ۲۶۰ نفر شامل ۷۵۱ مرد و ۵۰۹ زن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۱۳۴ مورد مثبت جدید ۶۷ مورد در بوشهر،۲ مورد در دیلم، ۱۰ مورد در گناوه،  ۱۱ مورد در دشتستان، ۱۵  مورد در تنگستان، ۲ مورد در دشتی، ۸ مورد در دیر، ۹ مورد در کنگان، ۶ مورد در عسلویه و ۴ مورد در جم  شناسایی‌شده‌اند.

دکتر کشمیری افزود: ۶۷  مورد جدید شهرستان بوشهر، ۴۴  آقا و  ۲۳ خانم هستند که از این تعداد یک آقای ۶۴ ساله و یک خانم ۳۸  در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و بقیه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: دو مورد جدید دیلم، دو آقای ۵۲ و ۳۸ ساله ساکن اهواز هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند.

دکتر کشمیری بیان کرد: ۱۰  مورد جدید شهرستان گناوه، ۵ آقا و ۵ خانم هستند که یک مورد از بیمارستان ترخیص شده و ۲ آقا در بیمارستان بستری بوده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۱۱ مورد جدید شهرستان دشتستان،۶ آقا و ۵ خانم هستند که ۳  نفر از آنها فوت شده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت خانگی هستند.

دکتر کشمیری افزود: ۱۵ مورد جدید شهرستان تنگستان، همگی سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند که در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: دو مورد جدید شهرستان دشتی نیز در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: موارد جدید شهرستان دیر، ۲ خانم و۶  آقا هستند که همگی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا افزود: ۹  مورد جدید کنگان،سه  خانم و۶  آقا هستند که یکی از آنها از بیمارستان ترخیص شده و ۸ مورد دیگر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند.

کشمیری  تصریح کرد: از  ۶  مورد جدید شهرستان عسلویه، یک مورد بستری است.

دکتر کشمیری بیان کرد: ۴ مورد جدید شهرستان جم نیز یک  خانم و سه  آقا هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: موارد جدید فوت شده در دشتستان، یک آقای ۷۵  ساله و دو خانم ۶۲ و ۸۷ ساله بودند که هر سه به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده بودند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان  تاکنون ۵۳۸  نفر از آنان بهبودیافته و ۶۲  نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۲۳ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

دکتر کشمیری به دانش آموزان و والدین توصیه کرد: ۴۸ ساعت قبل از آزمون با مراجعه به سایت Salamat.Gov.Ir در غربالگری بیماری کرونا شرکت کرده به سوالات پاسخ صحیح دهند و از پیامک ارسالی گوشی خود یا والدین همچنین از نتیجه غربالگری سامانه سلامت عکس گرفته و برای مدیر مدرسه ارسال کنند و مجددا پس از ۵ روز این عملیات را تکرار نمایند.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه