جزئیات سامانه جدید بارشی در کشور از روز ۸ فروردین

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد شد.

بارش‌های تازه از بعدازظهر جمعه 8 فروردین/ باران در هفته دوم نوروز ادامه دارد

به گزارش اول فارس، صادق ضیائیان ، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: طبق پیش‌بینی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری در سه روز آینده بارش پراکنده در نوار غربی کشور، زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش‌های از مرکز کشور و بخش‌هایی از کرمان و یزد خواهیم داشت. 

وی افزود: فردا ۷ فروردین با تقویت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس، بارش در مناطقی که ذکر شد، به همان صورت پراکنده ادامه دارد که شدت بارش‌ها در شمال فارس و جنوب کرمان است. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ بعدازظهر جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب کشور، شمال‌غرب، جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و  جنوبی خواهد شد. 

ضیائیان افزود: روز شنبه ۹ فروردین این سامانه بارشی تقویت شده و در اغلب مناطق غرب کشور موجب بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید خواهد شد، ضمن آنکه بارش برف در ارتفاعات این مناطق پیش‌بینی می‌شود. 

وی اضافه کرد: روز یکشنبه ۱۰ فروردین در شمال‌غرب و غرب کشور بارش‌ها تضعیف می‌شود و این سامانه به سمت شرق حرکت می‌کند و در شرق، شمال‌شرق و جنوب‌شرق کشور فعال خواهد بود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز یکشنبه ۱۰ فروردین شدت بارش‌ها در استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان و شرق خوزستان خواهد بود. 

ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد، اردبیل با کمینه دمای یک‌درجه بالای صفر و همدان با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهد بود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا پنج‌شنبه نیمه‌ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۵ و ۶ درجه خواهد بود. 

ثبت دیدگاه