مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در حوزه مسکن و اجاره بها

حدنصاب اضافه شدن اجاره‌بها اعلام شد

مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در حوزه مسکن و اجاره بها/حدنصاب اضافه شدن اجاره‌بها اعلام شد

رییس جمهور گفت : از فردا اضافه شدن اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع است.

به گزارش اول فارس ، حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت:‌ در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ در سال ۶۰ ماجرای انفجار محل مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه بود که در آنجا یک شخصیت والای ما دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان به شهادت رسیدند. 

وی افزود: اینقدر آن حادثه مهم بود که ضد انقلاب فکر می‌کرد توانسته ضربه نهایی را به انقلاب بزند. واقعا هفتم تیر کشور را عوض کرد. این شعار که ایران پر از بهشتی است یک تحول عظیم بوجود آورد در آن ایام یک مثلث شوم خطناکی از لحاظ امنیتی بالای سر کشور ما بود که کشور را دچار مشکلات عظیم کرد و ما یک شخصیت کم نظیرمان را از لحاظ علمی وسیاسی متاسفانه از دست دادیم ما خدمت همه قضات کشور و مسئولان قضایی این هفته مهم را تبریک می گوییم.  در شرایط کشور تنها راه برونرفت از مشکلات روابط صمیمانه بین سه قوه است و راه دومی برای ما وجود ندارد در شرایط کشور باید وحدت بین همه قوات وجود داشته باشد.پیوند ما را به پیروزی می رساند و اگر همه با هم پیوند داشته و متحد باشیم خداوند پیروزی را نصیب ما خواهد کرد. 

رئیس جمهور با بیان اینکه سال ۱۳۶۰ سخت ترین سال از لحاظ امنیتی برای ما بود عنوان کرد:  سال ۹۹ سخت ترین سال کشور از لحاظ فشار اقتصادی دشمن و بیماری عالم گیر است. این هم در تاریخ کشور ما بی نظیر بوده است. از لحاظ فشار اقتصادی امروز شدید ترین فشار اقتصادی روی کشور ما است و چنین بیماری در تاریخ یکصد ساله کشور ما بی سابقه است.کمتر هم سراغ داریم که یک بیماری این طور روی اقتصاد وسیاست و روابط بین الملل تاثیر بگذارد.

روحانی ادامه داد: این بیماری موجب شده تا بیکاری آمریکا ۲۵ درصد افزایش داشته باشد از سوی دگیر برخی مشاغل برای چند ماه تعطیل شده  و ضربه عظیمی بر اقتصاد جهانی وارد شده است.صادرات نیز در برخی کشورها ۱۵ تا ۲۵ کاهش پیدا کرده است این بیماری موجب شده تا تروم و تولید ناخالص ملی و ارزش پول ملی و بورس را پایین کشیده است البته کشور ما از  ناحیه بورس مصون بوده و بازار سرمایه ضربه نخورده است کشور تاکنون یک ریال از بانک مرکزی وصندوق بین المللی پول استقراض نکرده است و انشاالله تا پایان سال هم استقراض نخواهد کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: آثار اجتماعی این بیماری هم زیاد بوده و این بیماری دنیا را متحول کرده و روی اقتصاد دنیا را تحت تاثیر گذاشته است کار وزارت بهداشت ما و بخش صنعت ما و بانک مرکزی ما کم نظیر بوده است و کار عظیمی صورت گرفته است. همه مسئولانی که من می شناسم شش ماه است که یک روز استراحت نکرده اند اما به این معنا نیست که همه مشکلات مردم حل شده است امروز ما نیاز به استقراض از بانک مرکز نداریم و البته نیاز به وحدت و همبستگی داریم ما تاپایان سال با کرونا روبرو هستیم و باید متحد تر و متشکل تر کنار هم باشیم. الان وقت دعوای مجلس و دولت نیست و هر سه قوه باید امروز کامل متحد باشند و بدون حضور و یاری مردم حتما موفق نخواهیم بود با حضور مردم حتما موفق خواهیم بود.

وی گفت: همه ما می‌دانیم این ویروس از اواخر بهمن با این ویروس مواجه شدیم و کم کم تمام جهان را گرفت امروز بعضی از استانها در وضعیت قرمز هستند و بعضی استانها در وضعیت هشدار قرار دارند شش ماه ازاین بیماری گذشته وتا امروز واکسنی برای این بیماری نیامده ودارویی هم برای این بیماری نیامده و باید خودمان را برای بلند مدت آماده کنیم وخودمان را برای سازگاری بلند مدت با این بیماری آماده کنیم مردم ما بدانند این ویروس وارد هر استانی شد نگذاریم پیک تند پیدا کند.

رئیس جمهور درباره مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: طبق موصوبه امروز هر شهرستانی که قرمز است ستاد استانی می تواند برای مدت یک هفته به وزیر بهداشت و کشور برای اعمال محدودیت پیشنهاد دهد و با تایید رئیس جمهور برای یک هفته این محدودیت ها اعمال می شود اگر لازم بود تمدید می شود. دوم اینکه هرجا محل تجمع است ماسک الزامی است و از ۱۵ تیر ماه ماسک الزامی است و اگر لازم بود برای ماه مرداد تمدید می شود. در این زمینه وزارت کشور باید قوانین لازم درباره صنوف را پیش بینی کند که در مکان‌های قرمز ماسک را الزامی بکنیم.

وی ادامه داد:‌ موضوع دیگر کمک به مستاجرین بود و لذا ما امروز گفتیم که وزارت مسکن و همچنین وزارت کشور طرح‌هایی را برای مسئله مسکن بیاورند و اگر لازم است تصویب کنیم تا زمین ارزان تر و مصالح ارزان در اختیار سازنده قرار گیرد و تشریفات شهردای به حداقل برسد در مورد اجاره بها هرجا که تاکنون اجاره‌ای که منعقد نشده و موجر و مستاجر نوشته نشده اجاره بها در تهران نسبت به سال قبل ۲۵ درصد بالاتر نمی‌تواند باشد در کلان شهرها ۲۰ درصد بالاتر نمی تواند باشد و در سایر شهرها هم بالاتر از ۱۵ درصد نمی تواند باشد که از فردا رعایت این امر الزامی است این شرایط تا زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند پابرجا است.

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • اهواز

  تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

  شما در این اوضاع بی سرو سامان بی خود میکنید برای اموال مردم تصمیم میگیرید


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

  دولت خودش عامل بی ثباتبست و ننیتواند برای اموال شخصی تعیین تکلیف کند. خیلی بیخود


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

  اموال شخص تابع مقررات است نخیر اینطور که شما فکر می کنید نیست


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

  اگر همه مثل شما فکر کنند بی نظمی شدید تر میشود


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

  چرا متن ما منتشر نمیکنید


  پاسخ