• ۱۵ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۶
  • شناسه خبر : 31454
  • منبع خبر: ایرنا

درگذشت مدافع محیط زیست زاگرس بر اثر سوختگی شدید در شیراز/دستگیری عاملان آتش سوزی ارتفاعات فهلیان

 محمدجوادمختاری جوان ۳۱ ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش سوزی به ارتفاعات منطقه فهلیان شهرستان ممسنی رفته بود دچار سوختگی شدید از نوع درجه ۲ حدود ۸۵ درصد گردید و شامگاه گذشته در یکی از بیمارستان‌های شیراز جان سپرد. به گزارش اول فارس ، داریوش حیاتی ، دبیر انجمن حامیان طبیعت زاگرس گفت: […]

 محمدجوادمختاری جوان ۳۱ ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش سوزی به ارتفاعات منطقه فهلیان شهرستان ممسنی رفته بود دچار سوختگی شدید از نوع درجه ۲ حدود ۸۵ درصد گردید و شامگاه گذشته در یکی از بیمارستان‌های شیراز جان سپرد.

به گزارش اول فارس ، داریوش حیاتی ، دبیر انجمن حامیان طبیعت زاگرس گفت: مرحوم مختاری جوان داوطلب مدافع طبیعت بود و با از خودگذشتگی برای فرونشاندن آتش سوزی کوه‌های فهلیان در روستای پل فهلیان شهرستان ممسنی در حالیکه مشغول خاموش کردن آتش بود دچار سوختگی شد و شامگاه گذشته در بیمارستان  سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز جان به جان آفرین تسلیم کرد.

فرماندار شهرستان ممسنی نیز در این زمینه گفت: روز چهاردهم تیرماه با اعلام یک مورد سوختگی در پی فرونشاندن آتش در کوه های فهلیان و پل فهلیان آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل وقوع حادثه اعزام شد و جوان ۳۱ ساله به نام محمدجوادمختاری که داوطلب مدافع طبیعت بود و در پایش و فرونشاندن آتش سوزی همکاری داشت اما دچار سوختگی وسیع از نوع درجه ۲ شده بود را به بیمارستان ولیعصر(عج) ممسنی منتقل کردند.

داوود ایوبی افزود: باتوجه به وخامت حال عمومی مصدوم، تقاضای اعزام با بالگرد توسط بیمارستان گردید و در ساعت ۱۴:۳۴ توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ وی از نورآباد به بیمارستان سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز اعزام شد.

فرماندار ممسنی در تشریح آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های منطقه فهلیان  هم گفت: با تلاش های صورت گرفته، بخش بزرگی از این آتش کنترل شده ولی برخی  قسمت‌ها با حضور نیروهای مردمی و امدادی فرونشاندن آتش ادامه دارد.

دستگیری عاملان آتش سوزی کوه‌های منطقه “فهلیان”

به گزارش اول فارس، وی یاد آورشد :برای دو نفر مظنون احتمالی آتش سوزی  در منطقه فهلیان پرونده قضایی تشکیل شده است.شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۴۵کیلومتری از شیراز مرکز استان فارس واقع شده است.

 فرمانده انتظامی “ممسنی” گفت: عاملان آتش سوزی ۲۰ هکتار از مراتع کوه‌های منطقه “فهلیان” دستگیر شدند.

سرهنگ “محمدهاشم قسام” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی وقوع آتش سوزی در مراتع منطقه “فهلیان” این شهرستان، دستگیری عاملان آن در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش و کوشش بی وقفه کارکنان انتظامی این شهرستان مشخص شد ۲ نفر از افراد غیر بومی که در این منطقه موقتا اتراق کرده بودند بر اثر سهل انگاری باعث آتش سوزی ۲۰ هکتار از منابع طبیعی این منطقه شده بودند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان با تحقیقات فنی و تخصصی موفق شدند این ۲ نفر را شناسایی و در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی “ممسنی” با اشاره به اینکه متهمان تحویل مقام قضائی شدند، گفت: متاسفانه سهل انگاری این ۲ نفر علاوه بر از بین رفتن منابع طبیعی ارزشمند، منجر به سوختگی شدید یک جوان دوستدار محیط زیست که قصد خاموش کردن آتش داشته نیز شده است.

وی به عموم مردم توصیه کرد که با توجه به گرمای هوا و خشکی علفزارها و مراتع، بیش از پیش مراقبت کرده و همچنین در صورت مشاهده آتش سوزی، موضوع را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه