• ۰۲ / خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲
  • شناسه خبر : 28445

رفتار تازه ، ناشناخته وخطرناک ویروس کووید۱۹ در چین

دوره نهفتگی و بیماری کرونا در مبتلایان جدید در چین طولانی تر شده است.. مبتلایان در شمال شرق چین با افرادی از روسیه تماس داشته اند. یک پزشک متخصص چینی هشدار داده رفتار ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین که کانون جدید شیوع این ویروس در چین است، تغییر کرده است. به گزارش اول فارس، “بلومبرگ” با […]

دوره نهفتگی و بیماری کرونا در مبتلایان جدید در چین طولانی تر شده است.. مبتلایان در شمال شرق چین با افرادی از روسیه تماس داشته اند.

یک پزشک متخصص چینی هشدار داده رفتار ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین که کانون جدید شیوع این ویروس در چین است، تغییر کرده است.

به گزارش اول فارس، “بلومبرگ” با انتشار این گزارش نوست ، دکتر “کیو هایبو” پزشک کارشناس دارویی عضو کمیسیون بهداشت ملی چین در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی چین از رفتار متفاوت و خطرناک ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین خبر داده و گفته بیماران مبتلا به کرونا در این منطقه از چین دوره نهفتگی و زمان بیماری طولانی‌تری را در مقایسه با موج نخست اپیدمی و بیماران شهر ووهان چین، تجربه می‌کنند.  

دکتر “کیو هایبو” متخصص بخش مراقبت های ویژه بیمارستان “ژونگدا” در شهر “نانجینگ” چین/عکس: توییتر

رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین

به گفته این پزشک چینی دوره طولانی‌تر نهفتگی که تا حدود ۳ هفته است، خطر شیوع بیشتر ویروس و ابتلای خوشه‌ای خانواده‌ها را به دنبال دارد، چون فرد ناقل بدون داشتن علامت و بدون اینکه احساس بیماری کند، ویروس را برای مدت  زمانی طولانی‌تر در دوره نهفتگی در محیط اطراف خود پخش می‌کند.

او همچنین از ابتلای طولانی‌تر بیماران دو استان شمال شرقی  “جیلین” و “هیلونگ‌جیانگ” به ویروس خبر داده و گفته بیماران کرونایی در این ۲ استان شمال شرقی چین ویروس را برای مدت زمان طولانی‌تری حمل می‌کنند و بهبودی آنها مدت زمان بیشتری می‌طلبد.

همچنین به گفته این پزشک متخصص چینی مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه از چین همگی تنها دارای علایم تنفسی هستند و دیگر علایم از قبیل قلبی، کلیوی و گوارشی در آنها دیده نشده است.

دکتر هایبو که پیشتر به عنوان پزشک متخصص برای مهار اپیدمی کرونا به شهر ووهان اعزام شده بود، گفت: ” در طول دو هفته گذشته ۴۶ مورد جدید در این ۲ استان گزارش شده است که در سه شهر ” شولان”، “جیلین” و “شنگ یانگ” در دو استان گسترش یافته است.”

دولت چین از زمان شیوع موج جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا این ۲ استان را با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر در قرنطینه قرار داده است.

همچنین گزارش‌های اولیه حاکی است نخستین ناقلان جدید ویروس کرونا در این منطقه از چین از کشور روسیه به این ۲ استان چین آمده‌اند.

تردد در خیابان های شهر پکن/۱۸ می۲۰۲۰/ بلومبرگ

رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین

مساله جهش ویروس کرونا و رفتار متفاوت و متغیر این ویروس در کشورها و مناطق مختلف دنیا یکی از چالش‌های بزرگ متخصصان و کارشناسان تولید واکسن در سرتاسر دنیاست. هم اکنون بیش از ۸۰ تیم کاری در کشورهای مختلف دنیا مشغول تحقیق برای ساخت واکسن کرونا هستند، اما به گفته کارشناسان جهش‌های احتمالی ویروس می‌تواند کار تیم‌های ساخت واکسن را مشکل و پیچیده‌تر و یا حتی غیرممکن کند.

به کانال تلگرام اول فارس بپیوندید

ثبت دیدگاه