دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس :

ماجرای قلع و قمع و رفع تصرف از اراضی ملی در قلات شیراز

 آسیابی از رفع تصرف ۳۹۵ مورد از اراضی ملی، تغییر کاربری‌های غیر مجاز و آزادسازی بستر و حریم رودخانه در منطقه قلات شیراز خبر داد.به گزارش اول فارس، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از رفع تصرف ۳۹۵ مورد از اراضی ملی، تغییر کاربری‌های غیر مجاز و آزادسازی بستر و حریم رودخانه در منطقه قلات خبر داد.

Image result for ‫حیدر آسیابی دادستان جدید شیراز‬‎

آسیابی با بیان اینکه رفع تصرفات صورت گرفته مستند به تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، قلع و قمع مستحدثات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و همچنین آزادسازی حریم رودخانه با استناد به تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب انجام گردید، گفت: از جمع ۳۹۵ مورد رفع تصرفات انجام شده ۱۲۰ مورد مربوط به تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ۸۵ مورد آزادسازی بستر و حریم رودخانه و ۱۹۰ مورد رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی بود.
وی تصریح کرد: این اقدام با تقاضای متولیان امور اراضی شامل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آب منطقه‌ای استان و توسط مأموران و عوامل اجرایی دستگاه‌های ذیربط  انجام گردید.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز خاطرنشان کرد: پیش از اجرای عملیات قلع و قمع، رفع تصرف و آزادسازی‌ها اخطار‌های لازم مطابق قانون به متخلفین داده شده بود که پس از طی مراحل قانونی و تقاضای اعمال قانون با حضور نماینده دادستان به مرحله اجرا درآمد.
نوشته های مشابه
دادستان شیراز به موضوع فاضلاب صدرا ورود کرد | بهداشت عمومی شهروندان مرکز فارس در بی تدبیری
آمار تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در قلات شیراز اعلام شد
آغاز تخریب ساخت‌وسازهای غیرقانونی قلات شیراز
ورود دادستان به ماجرای رود فاضلاب شیراز و  تشکیل پرونده قضایی
ماجرای مسمومیت ۱۵ دانش آموز دختر شیرازی در یک استخر‌
ورود دادستان شیراز به پرونده ادعای فوت یک نفر در اداره آگاهی خرم بید

ثبت دیدگاه