• ۰۵ / فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۷
  • شناسه خبر : 24540

روحانی گفت:حضور یک سوم کارمندان دولت به شکل گردشی در محل کار

رییس جمهوری در تشریح مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از حضور یک سوم کارمندان دولت در محل کار به شکل گردشی تا پانزدهم فروردین و همچنین تمدید مرخصی زندانیان تا پایان فرودین‌ماه خبر داد. اول فارس: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با […]

رییس جمهوری در تشریح مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از حضور یک سوم کارمندان دولت در محل کار به شکل گردشی تا پانزدهم فروردین و همچنین تمدید مرخصی زندانیان تا پایان فرودین‌ماه خبر داد.

اول فارس: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به خانواده‌هایی که به مسافرت رفته‌اند و در حال برگشت به استان یا شهر خود هستند و گفت: مساله بعدی درباره تعداد ماشین‌هایی بود که از مراکز استانها خارج شده‌اند به عنوان نمونه تهران و کرج مثال زده شد تعدادی از این ماشین‌ها این ایام عید از تهران و کرج خارج شده‌اند. البته گفتند شماره پلاک ماشین و شماره موبایل آنها مشخص است. 

روحانی: مراجعه به بیمارستان‌ها و فوتی‌ها بر اثر کرونا روند کاهشی داشته است

رییس جمهوری گفت: بهتر است که در آن طرح بسیج ملی از این ماشین‌ها و صاحب آنها همان سوال مربوطه انجام بگیرد و  اگر کسی مشکلی دارد از همین حالا دنبال مشکل برویم چرا که در بازگشت و روزهای پایانی تعطیلات تراکم ایجاد می شود با مدل تب سنجی دیگر امکان پذیر نیست که ترافیک های طولانی انجام شود بنابراین از طریق همین غربالگری و تماس با آنها مشخص کنیم و این کار را انجام دهیم.

روحانی تاکید کرد: قبلا مصوبه ما این بود که ماشین‌ها در خروجی‌ها مورد بازرسی و تب سنجی قرار بگیرند.  کسی صبح به من مراجعه کرد گفت که از تهران به کرج رفته و برگشته است که در سه نقطه مورد تب سنجی قرار گرفته است. هم زمان خروج از تهران و هم خروج از کرج و هم در وسط راه . این جزو افرادی است که هر روز به کرج می رود و می آید اگر بنا باشد ماشین یک نفر را سه بار نگه داریم و تب سنجی کنیم این چنین مصوبه‌ای نداشتیم من باز از استانداران و فرمانداران خواهش می کنم که همه به مصوبات توجه کنند و ما طبق مصوبات عمل کنیم که کار پیش برود.

حضور یک سوم کارمندان دولت به شکل گردشی در محل کار

رییس جمهوری ادامه داد: بحث دیگری که در جلسه امروز مطرح شد نسبت به حضور کارمندان دولت در سرکارهای خود بود. البته نیروهای مسلح به طور طبیعی خودشان مقررات خود را دارند و ابلاغ می‌کنند. اما در خصوص حضور کارمندان دولت تصمیم گرفته شد که کل کارمندان دولت که حدود ۲ میلیون ۴۵۰ هزار نفر است که ۱ میلیون و دویست هزار نفر از اول اسفند مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها کار خود را تعطیل کردند. سرکار نمی‌رفتند یا اگر هم می رفتند محدود بوده است. 

وی گفت: افرادی هم هستند که شغل‌های حساسی دارند و نیازمندی‌های عمومی را تامین می‌کنند بنابراین آنها باید سرکار باشند و جمعیت زیادی حدود ۵۰۰ هزار نفر در بهداشت و درمان و نظام سلامت کار می‌کنند. تعداد زیادی در شهرداری‌ها هستند که کار نظافت را انجام می‌دهند که حضورشان ضروری است. 

روحانی افزود: حدود ۵۰۰ هزار نفر هم در مشاغلی هستند که می شود یک سوم آنها، مشغول کار باشند و دو سوم آنها تا ۱۵ فروردین سرکار نیایند. بنا شد که در این زمینه به طور گردشی این کار انجام شود و همیشه یک سوم سرکار باشند و دو سوم در مرخصی باشند تا از این دوران عبور کنیم. 

رییس جمهوری ادامه داد: نسبت به همه مواردی که قبلا تعطیلی آنها را اعلام کردیم البته نه مراکزی که مواد غذایی می‌فروشند همه اینها بنا شد تا ۱۵ فروردین این تعطیلی ادامه پیدا کند.

مرخصی زندانیان تا پایان فرودین تمدید شد

روحانی در ادامه به بحث زندانیان در جلسه ستاد مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: زندانیان که تا ۱۵ فروردین به مرخصی آمده اند در این جلسه تصمیم گیری شد که این مرخصی تا پایان فروردین ادامه پیدا کند که بعد اگر به تصمیمات دیگری رسیدیم اعلام خواهیم کرد. 

رییس‌جمهوری افزود: موارد خاصی هم نسبت به نیروهایی که برای دانشگاه‌ها و دانشگاه های علوم پزشکی برای انجام وظیفه خدمت عمومی که آن هم هماهنگی با ستاد کل نیاز داشت که اینجا هماهنگ شد.

وی تاکید کرد: مواردی که در این جلسه بود همه مورد تصویب قرار گرفت البته جز یکی دو مورد که وزارت کشور و کمیته اجتماعی امنیتی آن را نهایی کند. یک مورد هم بود که وزارت ارتباطات باید آن را پیگیری کند. 

ثبت دیدگاه