• ۲۰ / بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۷
  • شناسه خبر : 21474

شلاق برای توهین‌کنندگان به طبیبِ کتاب‌سوز/پزشک ۲۶ساله بر اثر گازگرفتگی درگذشت

شلاق برای توهین‌کنندگان به طبیبِ کتاب‌سوز یک رسانه فارسی زبان در خبری مدعی صدور حکم شلاق برای سه پزشک به اتهام توهین به عباس تبریزیان (متخصص طب اسلامی و سنتی) شده است. اول فارس| خبرهای ایران : یک رسانه فارسی زبان در خبری مدعی صدور حکم شلاق برای سه پزشک به اتهام توهین به عباس […]

شلاق برای توهین‌کنندگان به طبیبِ کتاب‌سوز

یک رسانه فارسی زبان در خبری مدعی صدور حکم شلاق برای سه پزشک به اتهام توهین به عباس تبریزیان (متخصص طب اسلامی و سنتی) شده است.

اول فارس| خبرهای ایران : یک رسانه فارسی زبان در خبری مدعی صدور حکم شلاق برای سه پزشک به اتهام توهین به عباس تبریزیان (متخصص طب اسلامی و سنتی) شده است.

این رسانه در ادامه نوشت: کانال تلگرامی عباس تبریزیان، روحانی که خود را پدر طب‌اسلامی می‌نامد و کتاب مرجع پزشکی هاریسون را به آتش کشید، حکمی را منتشر کرد که در آن سه پزشک با شکایت وی به اتهام «توهین از طریق فضای مجازی» هر یک به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

در حکم شعبه۱۳۶ دادگاه کیفری دو مشهد آمده به استناد قانون مجازات اسلامی و به اتهام توهین از طریق فضای مجازی به عباس تبریزیان، هر یک از این سه پزشک به ۶۰ضربه شلاق محکوم شده‌اند اما به دلیل فقدان سابقه کیفری و امید به اصلاح آنها، اجرای مجازات‌ شلاق‌شان به مدت یک سال تعلیق می‌شود.

پزشک ۲۶ساله بر اثر گازگرفتگی درگذشت

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در توضیح اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص درگذشت پزشک بیمارستان سوسنگرد بر اثر گازگرفتگی، جوابیه‌ای صادر کرد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به درگذشت پزشک بیمارستان سوسنگرد، در جوابیه‌ای توضیح داد: “پیرو انتشار خبری در خصوص درگذشت پزشک بیمارستان شهید چمران دشت آزادگان به استحضار می‌رساند دکتر امین تاجمیری از پزشکان قرارداد ساعتی شهرستان دشت آزادگان بودند که در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه امسال کشیک شب اورژانس بیمارستان مذکور بود.

بعد از چند ساعت حضور در بخش اورژانس با هماهنگی پزشک همکار، جهت استراحت به پانسیون پزشکان مراجعه می‌نماید.

در ساعت حدود ۳:۳۰ دقیقه بعد از نیمه شب؛ پزشک همکار بعد از چندین بار تماس ناموفق با ایشان جهت حضور در اورژانس؛ به محل استراحت این پزشک مراجعه می‌نماید که با پیکر ایشان مواجه می‌شود.

طبق اعلام پزشکی قانونی درگذشت این پزشک بر اثر گازگرفتگی بوده است.

دکتر ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در همان ساعات اولیه، ضمن اعلام همدردی با خانواده این پزشک گرانقدر، معاون درمان دانشگاه را موظف به حضور در شهرستان دشت آزادگان و پیگیری حادثه نمود.

سرپرست دانشگاه همچنین ضمن تاکید بر پیگیری دقیق حادثه به ادارات بازرسی و دفتر حقوقی، دستور برخورد قانونی و عزل مقصر یا مقصرین حادثه را صادر نمود.”

امروز (۱۹ بهمن‌ماه) خبری در خصوص مرگ دکتر امین تاجمیری پزشک ۲۶ ساله خوزستانی بر اثر گازگرفتگی در پاویون پزشکان بیمارستان شهید چمران سوسنگرد منتشر شد.

ثبت دیدگاه