• ۱۶ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۰
  • شناسه خبر : 31513

فوت ۱۴ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس در فارس در ۴۸ ساعت گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به رشد فزاینده آمار ثبت مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، گفت: هم اکنون از لحاظ وضعیت مبتلایان در فارس در وضعیت مناسبی نیستیم و آمار مبتلایان به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده است. به گزارش اول فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به رشد فزاینده آمار ثبت مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، گفت: هم اکنون از لحاظ وضعیت مبتلایان در فارس در وضعیت مناسبی نیستیم و آمار مبتلایان به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش اول فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و تبیین آخرین وضعیت کروناویروس در استان، اظهار کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر از هم استانی های ما در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که این آمار طی دو روز گذشته ۱۴ نفر بوده است.

او مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون را ۲۰۱ نفر اعلام کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه، ۱۳ هزار و ۵۵۳ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون ۶۳۲ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان و ۶۷ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

او ابراز امیدواری کرد مردم با رعایت توصیه های بهداشتی، زمینه برون رفت از شرایط کنونی و کاهش آمار ابتلا به این بیماری را فراهم سازند.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه

  • مریم

    تاریخ : ۱۶ - تیر - ۱۳۹۹

    بیشترمردم رعایت نمیکنند بهتره مسئولین یک فکری کنند چرا دو هفته کل شیراز روتعطیل نمیکنند تا امار بیاد پایین چرا هیچ نظارتی روی محدودیت هایی که اعمال شده نمیشه هنوز بعضی تالارهای شهرک صنایع و شهرک جوادیه عروسی برگزار میکنند پاساژها و بازارهای شیراز پر از جمعیت هست بدون ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی


    پاسخ