• ۱۳ / مرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۵
 • شناسه خبر : 33713

ماجرای ادعای یک متخصص بیوشیمی بالینی در خصوص درمان کرونا با زهر زنبور عسل

پرفسور عظیم اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی در یک برنامه زنده ادعا کرد که زهر زنبور عسل برای درمان کرونا مؤثر است. مینو محرز در واکنش به ادعای یک متخصص مبنی بر تأثیر زهر زنبور عسل در درمان کرونا، اعلام کرد این موضوع هنوز تأیید نشده است.

به گزارش اول فارس، پرفسور عظیم اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی  درباره تأثیر زهر زنبور عسل بر درمان کرونا، ادعا کرد: با زهر زنبور عسل می‌توان کرونا را درمان کرد. در بعضی شهرها مانند مشکین‌شهر و اردبیل هیچ کندوداری کرونا نگرفته است. بر اساس آزمایشی که با همکاری یکی از دانشجویان خود انجام داده‌ام مشاهده شد با تزریق زهر زنبور به یک بیمار حاد کرونایی، این فرد پس از یک روز کاملاً بهبود یافت و با تزریق زهر زنبور عسل در زانو، می‌توان کرونا را درمان کرد.

او گفت: من حتی فرمول واکسن زهر زنبور عسل را برای ویروس کرونا آورده‌ام. از شمال کره زمین تا جنوب کشور بدانند واکسن هم نمی‌تواند برای از بین رفتن ویروس کرونا موثر باشد بلکه تنها نیش زنبور عسل این قابلیت را دارد. اگر حدود یک ماه زهر نیش زنبور را به کارشناسان ما بدهید می‌توانند داروی مناسب این ویروس منحوس را کشف کنند. باید بدانید این دارو هیچ عارضه‌ای هم ندارد و حتی می‌تواند راه‌حلی برای رفع بیماری حاد تنفسی باشد.

عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا:تأثیر زهر زنبور عسل در درمان کرونا هنوز تأیید نشده است

تأثیر زهر زنبور عسل در درمان کرونا هنوز تأیید نشده است

به گزارش اول فارس، مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، درباره زهر زنبور عسل و تاثیر آن روی ویروس کرونا اظهار کرد: در حال حاضر موضوع تاثیر زهر زنبور عسل بر ویروس کرونا قطعی نیست و هنوز اطلاع و مقاله‌ای در این باره بیرون نیامده است.

او گفت: البته شاید این موضوع مقاله و مطالعات خود پرفسور اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی باشد که هنوز درباره آن به قطعیت با ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت صحبتی نشده است.

محرز بیان کرد: پس لطفاً مردم به اشتباه سمت این اطلاعات نروند تا موارد این چنینی بررسی دقیق شود.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

ثبت دیدگاه

 • علی

  تاریخ : ۱۴ - مرداد - ۱۳۹۹

  متاسفانه ادعا های علمی در مملکت ما خریداری ندارد . ادعای ایشان تائید نشده درست . آیا نباید مسئولین و مراجع علمی کشور سریعا پیگیر موضوع شوند و ایشان را دعوت کرده و مدارک آن را ببینند تا اگر واقعیت داشته باشد فوری امکانات لازم را در اختیار ایشان قرار دهند تا مقدمات یک کشف بزرگ علمی را برای ایران رقم بزنند. متاسفانه مسئولین هم هیچ واکنشی در برابر این خبرها از خود نشان نمی دهند و مانند ماست خیلی سرود و بیروح برخورد میکنند. آیا رییس جمهور نمیتواند دستور پیگیری ادعای ایشان را از طرف وزارت بهداشت بدهد؟. اگر این ادعاها در کشور های دیگر اتفاق بیافتد سریعا اون دانشمند را می قاپند.


  پاسخ

 • محمدرضا باقرپور

  تاریخ : ۱۴ - مرداد - ۱۳۹۹

  دلت همیشه شاد آقای Full Professor . بالاخره زهر زنبور عسل، هرچند که دردناک و همراه با نیش هم است اما از ادرار شتر، خیلی بهتر است. به نظرم، در چنین وضعیت پیش‌آمده‌ای که بیشترمان، نیاز به نشاط اجتماعی داریم و شدیداً، دنبال خنده و شادی هستیم، چنین اشخاص …. هم باید باشند تا با اظهارنظرهای بی‌اساس و کمیک، موجب شادی گردند؛ چرا که نشاط اجتماعی، مانع کشیده شدن به سوی برخی آسیب‌های اجتماعی، مانند اعتیاد به مواد مخدر می‌شود و حداقل، از این نظر، عمل خیر و انسانی است.
  از ایشان باید سؤال کرد آیا این جمله و گزاره درست است که چون هیچ‌کدام از کندوداران مشکین‌شهر و اردبیل کرونا نگرفته‌اند، پس نیش و زهر زنبور عسل، مانع این بیماری است و آن را درمان می‌کند؟ این چه تحلیلی است؟! شما از کجا به همه کندوداران دسترسی دارید؟ آمار همه کندوداران، در دستانتان هست؟ آیا همه را بررسی کرده‌اید؟ حتی اگر به همه کندوداران دنیا هم دسترسی می‌داشتید، چنین استنباطی را هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد. مردم را با این اظهارنظرهایتان، سردرگم نکنید و آنها را به سوی زنبورهای عسل و وادار کردنشان به نیش زدن و در نهایت، از بین رفتن این موجودات عسل‌ساز، هدایت نکنید؛ اجازه بدهید و حوصله کنید علم، راه‌های علمی و عالمان، واکسن و راه حل قطعی بیماری کرونا را پیدا می‌کنند.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - مهر - ۱۳۹۹

  استاد تمام اختراعات از یک تلنگر بدست امده و امثال شما که دائم سنگ نا اامیدی به سینه میزنید کشور رو و اختراعات رو به نابودی میکشونید چون اعتماد بنفس بیجا دارید فک میکنید همه چی حالیتونه حالا اگه یه امریکایی اینحرف رو میزد میگفتی راست میگه همینه همینه


  پاسخ