• ۲۶ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۸
  • شناسه خبر : 32252
  • منبع خبر: دیجیاتو

ماجرای خودرو تماما ایرانی دانشگاه علم و صنعت چیست؟

چندی روزی است که بار دیگر موضوع خودرو ایرانی دانشگاه علم و صنعت داغ شده است، خودرویی که در سال ۹۴ و براساس یک کار تحقیقاتی بر پایه پلت فرم رنو تندر شکل گرفته بود، حالا به عنوان محصولی رهایی بخش برای بازگشت نمونه ایرانیزه تندر ۹۰ به خطوط تولیدی سایپا مطرح می شود، اما […]

مفهوم «عدم درک متقابل» در کشورمان نه‌تنها در روابط بین انسان‌ها بلکه در صنایع ما نیز مشکل ساز شده است! نمونه بارز این عدم درک متقابل را می‌توان در صنعت خودرو کشور دید.

جایی که مردم با مشکلاتی سروکار دارند که بنظر می‌آید برای خودروسازان آنچنان اهمیت ندارد و از آن سو هم خودروسازان درگیر چالش‌هایی هستند که برای مردم به‌هیجوجه مهم نیست.

در این مواقع اگر راه‌کاری پیدا شود که مشکلات مردم و خودروسازان را به‌هم پیوند بزند قطعا بسیاری از چالش و دشواری‌ها یا کامل حل می‌شود یا تسهیل پیدا می‌کند.

photo_2016-01-11_17-34-58

پروژه پلتفرم ملی یکی از آن‌ کلید‌هاست که می‌تواند در زمینه حل این مشکلات را هم برای مردم و هم برای خودروسازان موثر واقع شود.

پروژه پلتفرم توسط جمعی از دانشجویان و متخصصان مکانیک خودرو کشور گردانده می‌شود که قرار است با محصولاتی که بر مبنای این پلتفرم و البته با اولویت ارگونومی و ایمنی طراحی شده، هم مردم را راضی کند و برخی هزینه‌های خودروسازان را نیز کاهش دهد.

پلتفرم چیست؟

پلتفرم، در اصل به یکسری از طرح‌ها و نقشه‌های مهندسی شده خودرو گفته می‌شود که در بین بسیاری از خودروها مشترک است.

سیستم برق و سیم کشی خودرو، سیستم تعلیق، قرار گیری قسمت‌های مختلف تولید و انتقال قدرت، عملیات تولید و… همه به ‌عنوان یک پلت‌فرم شناخته می‌شود که وظیفه طراحی آن‌هارا برعهده متخصصان و مهندسان خودرو و مکانیک است.

photo_2016-01-11_17-34-52

به پلتفرم‌ها ساده نگاه نکنید، آن‌ها موجوداتی گران قیمتند. آنقدر گران که شرکت‌های خودروسازی در بسیاری از مواقع با سرمایه‌گذاری مشترک آن‌ها را تولید می‌کنند.

شاید جالب باشد که بدانید فولکس واگن برای فروش یکی از پلت فرم هایش، رقمی در حدود یک میلیارد دلار را مطالبه می کند و حتی خودروسازان چینی نیز به رقم هایی کمتر از ۳ میلیون دلار راضی نمی شوند.

هدف از تولید پلتفرم ساده است. اینکه شما بتوانید با یک طرح مبنا چند محصول را با شکل‌ و شمایل در کلاس‌های متنوع تولید کنید. برای مثال خانواده سمند، پژو ۴۰۵ و دنا همگی بر روی یک پلت‌فرم ساخته می شوند. پلتفرم باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود چراکه جدا از طرح‌های مرتبط با خودرو، شیوه تولید و ساخت انبوه خودرو نیز در پلتفرم لحاظ شده است.

Picture PNP (8)

درنتیجه بر روی یک خط تولید که مختص پلتفرمی خاص باشد می‌توانید چندین محصول را با اندکی تغییرات در خط تولید بسازید. محصولاتی که بر اساس یک پلت‌فرم طراحی می‌شوند می‌توانند درکلاس‌ها و سگمنت‌های مختلفی به تولید برسند.

در خود پروژه این پلتفرم هم طرح ساخت ۲۵ محصول مختلف وجود دارد و همگی خودوسازان مطرح جهان با چنین شیوه ای هزینه های تولید و مهندسی خود را کاهش می دهند.

پلت فرم ملی، چرا و چگونه؟

در اختیار داشتن دانش و حق مالکیت یک پلتفرم ویژه که با معیارهای امروزی و براساس نیاز خریداران ایرانی طراحی شده باشد می تواند به عنوان یک برگ برنده مهم تلقی شود.

Picture PNP (12)

پروژه پلتفرم ملی با نام NP01 به عنوان یکی از طرح‌های کلان کشوری و برای ایجاد همین بهبود‌هایی که ذکر شد، توسط وزارت علوم با محوریت دانشجویان دکتری و ارشد و همچنین هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت استارت خورده است.

خودرو سدانی که در تصاویر می‌بینید اولین و اصلی‌ترین محصول این پلتفرم ملی است. هرچند همانطور که گفته شد محصولات مختلفی مانند خودرو هاچ‌بک، کراس‌اوور، وانت، خودرو کوپه‌ و… را می‌توان بر مبنای این پلتفرم به تولید انبوه رساند.

این طرح باتوجه به اینکه به عنوان یک طرح ملی به شیوه دولتی ساخت و پرداخته می‌شود، با مشکلات زیادی از لحاظ بحث تامین بودجه روبه‌رو بوده است.

Picture PNP (13)

نهاد های مسئول تمایل چندانی به تامین بودجه این پروژه ندارند به صورتی که در سال ۹۳ این پروژه در توقف کامل بوده است! بعد از آن‌هم بودجه‌ها توسط کمیسیون صنعت مجلس و با تلاش‌های بسیار فراهم شده است.

با این همه ما فکر می‌کنیم که این پروژه بیش از حتی بودجه اکنون به حمایت مردم نیاز دارد.

این درحالیست که عموما به‌دلیل عدم شناخت ما از مفهوم پلتفرم و البته عادتمان به قضاوت سریع و کلی، خیلی زود با دیدن تصاویر اولین محصول پلتفرم ملی آن را به باد انتقاد شباهت و کپی‌کاری از سایر محصولات پیشین تولید شده می‌گیریم.

نکته‌ای که ما باید بدانیم این است که اگر حتی این محصول سدان شباهت‌هایی به بعضی خودروها مانند رانا و… داشته باشد اهمیتش به آن چیزی است که در زیر آن نهفته است.

Picture PNP (14)

ظاهر می‌تواند تغییر کند و قطعا هم این اتفاق به‌دلیل هماهنگی‌های بین قطعه‌سازی نهایی و طرح‌های اولیه صورت خواهد گرفت.

طبق صحبت‌های مسئولین این پروژه امکان باز طراحی خودروها بصورت سالانه وجود دارد. نکته مهم بعدی این است که محصولات پلت‌فرم ملی دارای امکاناتی هستند که درصورت تولید، می‌تواند تجربه ما از خودرو ملی را با تحول رو‌به‌رو کند.

سدان پلت‌فرم ملی!

اولین خودرویی که بر اساس پلت‌فرم ملی تولید می‌شود خودروی سدانی است که درکلاس سدان‌های جمع‌جور قرار گرفته است.

Picture PNP (6)

برای تولید این محصول ۳۱۳ خودرو بررسی شده‌اند و پروژه با مشاورانی از خودروسازان اروپایی جلو رفته است.

آنگونه که در بالاتر به آن اشاره کردیم اولویت تیم توسعه پلتفرم ملی، ارگونومی (به زبان ساده راحتی سرنشینان) و ایمنی است.

یعنی دقیقا چیزهایی که برای کاربران ایرانی اهمیتی فراوان دارد. تیم توسعه علاوه بر درنظرگیری بحث ایمنی در طراحی‌ها ساختار، امکاناتی مانند کمربندهای پیش‌کشنده‌، ایربگ‌ برای سرنشینان و… را برای این خودرو درنظر گرفته ‌اند تا به بتواند رسیدن به هدف‌گذاری این گروه را در دستیابی به استاندارد ۴ ستاره موسسه آزمایش ایمنی یورو N-Cap یاری کند.

وجود سان‌روف و یکسری از امکانات دیگر باعث شده تا مطمئن شویم تیم توسعه محصول واقعا تلاش خود را در زمینه رسیدن به اهداف مشخص شده کرده و شعاری پیش نرفته است.

Picture PNP (15)

براساس پیش بینی ها ب