• ۲۳ / دی ۱۳۹۸ / ۲۲:۰۹
  • شناسه خبر : 20071

مدیر جهاد کشاورزی آباده: عسل آباده بسته بندی می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته بندی عسل شرکت تعاونی ۱۲۳ در این شهرستان خبر داد و گفت : این واحد که دو سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی ۳۰۰ تن عسل در سال فعال شد. به گزارش اول فارس، مجید یعقوبی با بیان اینکه با آغاز به […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته بندی عسل شرکت تعاونی ۱۲۳ در این شهرستان خبر داد و گفت : این واحد که دو سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی ۳۰۰ تن عسل در سال فعال شد.

عسل آباده بسته بندی می شود

به گزارش اول فارس، مجید یعقوبی با بیان اینکه با آغاز به کار این واحد، اشتغال زایی مستقیم برای پنج نفر ایجاد شد، افزود: محصولات تولیدی آن با کیفیت و استاندارد جهانی به خارج از کشور صادر می شود.

این مقام مسئول با اشاره به تولید بیش از ۳۰۰ تن عسل از زنبورستان های این شهرستان در طول سال، تصریح کرد: راه اندازی این صنعت باعث ایجاد ارزش افزوده و بهره وری اقتصادی در صنعت زنبورداری و محصول عسل آباده خواهد شد.

یعقوبی اظهار کرد: این واحد مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت بوده که عسل های خریداری شده از زنبورداران را بر اساس معیار های ویژه ای مورد بررسی قرار می دهد.

به گفته وی، قیمت عسل خریداری شده به نزدیکی نتایج معیار های مورد ارزیابی به استاندارد ملی بستگی دارد .

تعیین نسبت فروکتوز به گلوکز، اندازه گیری هیدروکسی متیل فورفورال و اندازه گیری میزان ساکارز از مهم ترین آزمایشات تعیین کیفیت عسل در این واحد است.

ثبت دیدگاه