• ۱۷ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۹:۴۰
  • شناسه خبر : 33850

مردم در فارس همچنان بر اثر کرونا قربانی می شوند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فوت ۱۱ هم استانی بر اثر ابتلا به کروناویروس در شبانه روز گذشته خبر داد.

اول فارس| اخبار استان فارس: به گزارش اول فارس ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک به مناسبت عید غدیر خم و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، از بررسی ۲۲۵ هزار و ۵۰ آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۵ هزار و ۵۱۹ بیمار در فارس به اثبات رسیده است.

 دکتر «عبدالرسول همتی» با ابراز تاسف جان باختن ۱۱ شهروند استان فارس در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به ۵۸۸ نفر رسیده است.

او اعلام کرد: تاکنون ۳۲ هزار و ۱۴۱ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها، ۹۰۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه، خدمات درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازیکی از علت های افزایش موارد ابتلای گروه سالمندان به کروناویروس که متاسفانه در مواردی نیز منجر به مرگ آنان شده است را بی توجهی جوانان خانواده به سطح بالای آسیب پذیری سالمندان در برابر این بیماری عنوان کرد و از عموم افراد جامعه خواست تا در این زمینه، حساسیت ویژه تری داشته باشند و دید و بازدید در ایام عید غدیر خم را به صورت مجازی برگزار کنند.

او در پایان توصیه کرد: از ترددهای غیرضروری و مسافت در ایام تعطیلات پرهیز کرده و رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و شستشو و ضدعفونی کردن دست ها در این ایام را فراموش نکینم.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

ثبت دیدگاه