• ۱۰ / مرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۸
  • شناسه خبر : 33572

مرگ یک بیمار کرونایی پس از دوبار ابتلا در استان فارس

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا نسبت به ابتلای مکرر به کرونا هشدار داد و گفت:بهبودی از بیماری کرونا موجب ایمنی نسبت به ابتلای مجدد به این ویروس نمی‌شود. در روزهای گذشته یک بیمار که مجددا به این بیماری مبتلا شده بود درگذشت.

به گزارش اول فارس، دکتر جلال کریمی با اعلام این مطلب اظهار داشت:بهبودیافتگان از کرونا در صورت عدم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا شوند. بر اساس این گزارش، وی گفت: یکی از شهروندان فسایی که برای بار دوم به کرونا مبتلا شده بود علی‌رغم تلاش کادر درمانی بیمارستان در گذشت.

وی بیان کرد:برقراری دورهمی‌ها و مهمانی‌های خانوادگی و همچنین بی‌توجهی برخی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی علت عمده افزایش شمار مبتلایان به کرونا در فسا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: شهروندان در صورت داشتن علائم شبیه سرماخوردگی هر  چه سریعتر به درمانگاه‌های تنفسی مراجعه کنند.
  دکتر کریمی از ابتلای شمار زیادی به کرونا در فسا تا این لحظه خبر داد و گفت: البته تعداد زیادی  از این افراد  بهبودی قطعی یافته‌اند و تعدادی نیز در وضعیت وخیم قرار دارند.

وی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش تاکیدکرد.

 کریمی از مردم خواست  برای کارهای غیر ضروری از منزل خارج نشوند تا چرخه انتقال ویروس قطع شود.
به گفته وی 

دکتر کریمی اضافه کرد : بیمار متوفی که قبلا از بیماری کرونا بهبود یافته بود این بار با شدت بیشتری در دام این ویروس افتاد که منجر به فوت وی شد و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در فسا را به ۱۴ نفر رساند.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

ثبت دیدگاه