• ۰۹ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۳
  • شناسه خبر : 33504

مرگ ۴۸۸ نفر در استان فارس بر اثر شیوع کرونا

تازه ترین آمار مربوط به شیوع کروناویروس در استان فارس حاکی است مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به ۴۸۸ نفر رسیده است.

مرگ یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در خواف/ وضعیت وخیم چند بیمار ...

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، گفت: با مرگ ۱۲ هم استانی دیگر طی روز گذشته، تاکنون ۴۸۸ خانواده در استان سوگوار عزیزانشان شده اند.

دکتر «عبدالرسول همتی» در ادامه از انجام ۲۱۳ هزار و ۹۱۸ مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس بررسی ها، ابتلای ۳۲ هزار و ۳۱۶ نفر به قطعیت رسیده است.

او همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، اظهار کرد: از مجموع هزار و ۳۹ بیمار بستری، ۱۱۹ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۲۷ هزار و ۹۹۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گفته این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها راه اتمام وضعیت قرمز در استان فارس، مشارکت عمومی در رعایت پروتکل های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک است.

عبدالرسول همتی از تمامی مردمی که با دقت نظر ویژه نسبت به سلامت خود و عزیزانشان، همراه مدافعان سلامت استان هستند، قدردانی کرد.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

ثبت دیدگاه