• ۲۱ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۷
  • شناسه خبر : 31819

مرگ ۸ نفر در اثر ابتلا به کرونا ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ هشت هم استانی در اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۴۵ نفر اعلام کرد. به گزارش اول فارس از  شیراز، دکتر «علی اکبری» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین وضعیت […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ هشت هم استانی در اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۴۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش اول فارس از  شیراز، دکتر «علی اکبری» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تاکنون، ۱۷۹ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۰ مورد مثبت بوده است.

او ادامه داد: با افزایش مراقبت های درمانی در مراکز درمانی استان، تاکنون ۱۹هزار و ۸۵۹ بیمار از بیمارستان های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول همچنین آمار موارد مشکوک و علامت دار که هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند را ۶۸۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۶ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

دکتر اکبری خطاب به مردم استان تاکید کرد: لازم است توصیه ها را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست های خود را به صورت مرتب بشوئیم تا بتوانیم موفق به شکست این ویروس شویم.

به گزارش اول فارس،با مقایسه  آمار روز گذشته مبتلایان استان فارسبا مجموع مبتلایان تا  امروز در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۲ مبتلای جدید در استان شناسایی شده است.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه