• ۱۳ / مرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۱۹
  • شناسه خبر : 33711

ممنوعیت دائمی برای بازیگر حامیِ محمود احمدی‌نژاد

فیسبوک روز دوشنبه اعلام کرد که دسترسی به صفحه دیودونه، کمدین فرانسوی محکوم به یهودیت ستیزی، را به دلیل انتشار مطالبی با مضمون تمسخر قربانیان نسل کُشی هولوکاست مسدود کرده است.

یک ممنوعیت دائمی برای بازیگر حامیِ احمدی‌نژاد

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ فیسبوک روز دوشنبه اعلام کرد که دسترسی به صفحه دیودونه، کمدین فرانسوی محکوم به یهودیت ستیزی، را به دلیل انتشار مطالبی با مضمون تمسخر قربانیان نسل کُشی هولوکاست مسدود کرده است.

این شرکت در بیانیه خود تصریح کرد که در راستای سیاست مقابله با فعالیت افراد و سازمان‌های خطرناک در شبکه‌های اجتماعی، استفاده «دیودونه اِمبالا اِمبالا» را از خدمات فیسبوک و اینستاگرام برای همیشه ممنوع کرده است.

فعالیت کانال شخصی دیودونه در یوتیوب نیز بنا به دلایلی مشابه از ماه ژوئن توسط شرکت گوگل متوقف شده است. کانال او در یوتیوب ۴۰۰ هزار و صفحه شخصی او در فیسبوک نزدیک به ۱.۳ میلیون دنبال کننده داشت.

دیودونه در فوریه سال ۲۰۱۵ به تهران سفر کرده و به دلیل اتخاذ مواضعی در نقد و انکار نسل‌کشی هولوکاست توسط محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری وقت ایران، تندیسی را به او اهدا کرده بود.

اتحادیه بین‌المللی مبارزه با نژادپرستی و یهودیت ستیزی با استقبال از این تصمیم فیسبوک آن را یک «پیروزی بزرگ» توصیف کرد و یادآور شده که مطالب منتشر شده توسط دیودونه در شبکه‌های اجتماعی آسیب‌های جبران ناپذیری به روحیه تعامل اجتماعی و باورهای انسانی جوانان وارد کرده است.

ثبت دیدگاه

  • امیر حسینی

    تاریخ : ۱۴ - مرداد - ۱۳۹۹

    چقدر از احمدی نژاد می‌رسید که هر روز سعی دز تخریب او دارید ولی اشتباه میزنید روز به روز حقانیتش بیشتر بروز میکند و شما نویسندگان مزدور بیشتر رسوا میشوید حال این شما وحملاتتان و این مردم ایران که از صمیم قلب دوستش دارند


    پاسخ