• ۳۰ / شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۲
  • شناسه خبر : 13657
  • منبع خبر: تسنیم

مهلت یک هفته‌ای شورا به شهرداری شیراز برای درج نام شهید در معابر شهری

اعضای شورای شهر شیراز در نامه مشترکی به شهردار خواستار اصلاح سریع تابلوی معابر شهری ظرف مدت یک هفته شدند. به گزارش اول فارس ، در چندماه اخیر حذف نام شهید از تابلوها و معابر شهری در برخی از شهرها از جمله تهران موجی از اعتراض مردمی را به همراه داشته است.این موضوع همچنین با واکنش ائمه […]

اعضای شورای شهر شیراز در نامه مشترکی به شهردار خواستار اصلاح سریع تابلوی معابر شهری ظرف مدت یک هفته شدند.

به گزارش اول فارس ، در چندماه اخیر حذف نام شهید از تابلوها و معابر شهری در برخی از شهرها از جمله تهران موجی از اعتراض مردمی را به همراه داشته است.این موضوع همچنین با واکنش ائمه جمعه و دیگر دغدغه‌مندان همراه بود.

ماجرای حذف نام شهدا از تابلوی کوچه‌ها و خیابان‌ها به همین‌جا ختم نشد و در ابتدای شهریورماه تصاویری از تابلوی خیابان شهید آیت‌الله دستغیب در شیراز در شبکه‌های مجازی منتشر شد که نشان می‌داد عنوان شهید از تابلو حذف شده است.

این اتفاق منجر به اعتراض مردم شیراز و واکنش در شبکه‌های مجازی شد، همان زمان شهرداری شیراز اعلام کرد که تابلوهای یاد شده مربوط به سالیان پیش و قبل از دوره مدیریت شهری جدید و زمانی است که سازمان ترافیک شهرداری به جای معاونت حمل و نقل و ترافیک ایفای وظیفه می‌کرد.

بنا به اعلام شهرداری شیراز «به همه شهرداران مناطق دستور داده شده که اگر در تابلوهای نصب شده سطح مناطق، مشکلی در این رابطه مشاهده کردند در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام کنند».

امروز نیز اعضای شورای شهر شیراز در نامه مشترکی به شهردار خواستار اصلاح سریع تابلوی معابر شهری شدند.

در این نامه خطاب به شهرداری شیراز آمده است؛ «با اشاره به عدم درج کلمه شهید در برخی از تابلوهای معابر شهری و بنا به بررسی‌های صورت گرفته و گزارش‌های مردمی در برخی از تابلوهای معابر شهری که به نام شهدا مزین است؛ از دوره‌های گذشته نام شهید درج نشده است.

در این نامه از شهرداری خواسته شده که ظرف مدت یک هفته نسبت به اصلاح تابلوها اقدام شود و گزارش اقدامات برای شورا ارسال شود».

ثبت دیدگاه