نانس پلوسی: ترامپ سال آینده رییس جمهور جدید آمریکا نخواهد بود

پلوسی: ترامپ سال آینده پیروزی در انتخابات را نمی‌بیند 

 نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه به دنبال پیگیری روند طرح استیضاح ترامپ و ارایه آن به مجلس سنا گفت: ترامپ سال آینده رییس جمهوری جدید آمریکا نخواهد بود.  

اول فارس| سیاست بین الملل: پلوسی در مصاحبه با شبکه‌ ای بی‌سی نیوز گفت: نمایندگان حزب دموکرات به احتمال زیاد ترامپ را قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از طریق پیگیری روند استیضاح از کاخ سفید بیرون خواهند کرد.  

وی با اشاره به اهتمام نمایندگان گفت: ترامپ برای همیشه استیضاح خواهد شد.  

پلوسی تاکید کرد که تاخیر وی در ارائه مصوبه استیضاح ترامپ به مجلس سنا کمکی بوده به آگاهی دادن به رای دهندگان آمریکایی بر لزوم داشتن “دادگاهی عادلانه” به شواهد و شهود برای شهادت دادن . رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: فکر می کنم وی (ترامپ) برای این موضوع باید در برابر مردم آمریکا مسئوول باشد.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی سوم نوامبر ۲۰۲۰ / ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود که ترامپ با چالش رسوایی ناشی از تماس‌های غیرقانونی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین دست و پنجه نرم می‌کند.  

مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در اقدامات کنگره متهم کرده و طرح استیضاحش را در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۷ آذر ۹۸) تصویب کرد. طرح استیضاح ترامپ باید به سنا برود تا جلسه محاکمه او در آنجا آماده و برگزار شود.  

رییس مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی گفت؛ قصد دارد هفته آینده بندهای طرح استیضاح را به سنا بفرستد. مقام‌های ارشد حزب دموکرات در کنگره مطمئن هستند که محاکمه ترامپ از ماه جاری میلادی (ژانویه) آغاز می‌شود. 

نوشته های مشابه
هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام ۳ تفاوت دارد/محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
ماجرای دستگیری یک ایرانی بدون آدرس در نزدیکی تفریحگا ترامپ
واکنش جدید ترامپ به حملات موشکی سپاه/اوکراین: درباره سقوط بوئینگ ۷۳۷ گمانه‌زنی نکنید/مدیرعامل بوئینگ استعفا می‌کند
کاهش اختیارات جنگی ترامپ توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد
ترامپ: نیروهایمان را از عراق بیرون می کشیم و عراق را تحریم می کنیم
فوری: قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا برای محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ

ثبت دیدگاه