• ۱۵ / تیر ۱۳۹۹ / ۷:۲۴
  • شناسه خبر : 31452
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد:

ناوگان حمل و نقل عمومی در شیراز تعطیل شد

ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه دوباره تعطیل شد. به گزارش اول فارس، مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد: اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی از جمله مکان‌هایی است که انتقال ویروس کرونا در آن بیشتر است به همین دلیل با هماهنگی ستاد […]

ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه دوباره تعطیل شد.

به گزارش اول فارس، مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد: اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی از جمله مکان‌هایی است که انتقال ویروس کرونا در آن بیشتر است به همین دلیل با هماهنگی ستاد استانی کرونا و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص افزایش روزانه مبتلایان به کروناویروس و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز از فردا یکشنبه ۱۵ تیرماه دوباره تعطیل خواهد شد.

او افزود: برنامه تعطیلی متروی شیراز از فردا یکشنبه ۱۵ تیرماه و تعطیلی خدمات‌دهی اتوبوسرانی از روز دوشنبه ۱۶ تیرماه در دستور کار قرار دادیم.

زوربخش با اشاره اینکه تاکنون درمان قطعی کرونا در جهان مشخص نشده است، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام وضعیت‌ها و شرایط تاکید کرد.

او تاکید کرد که مردم و مسوولان در این شرایط استفاده از محلول‌های ضدعفونی، ماسک، دستکش و رعایت فاصله اجتماعی را با جدیت در اولویت قرار دهند تا کرونا را شکست بدهیم.

سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی‌ها تخلف است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در ادامه با اشاره به تعداد سرنشین‌های های مجاز در تاکسی با توجه به شرایط کرونایی، گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت قوانین بهداشتی، هر تاکسی فقط می‌تواند حداکثر سه مسافر را سوار کند.

او اظهار داشت: این قانون برای تمامی تاکسی‌ها الزامی است و سوار کردن سه سرنشین در صندلی عقب تخلف محسوب می‌شود.

زوربخش ادامه داد: چنانچه شهروندان به موارد تخلف برخورد و شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی رانندگان تاکسی بودند میتوانند موارد تخلف را به سامانه ۱۳۷ اطلاع ر سانی کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز استفاده از ماسک در تاکسی‌ها را الزامی دانست و گفت: مردم نکات بهداشتی را جدی بگیرند.

او همچنین از گندزدایی خودرو‌های رانندگان تاکسی نیز خبر داد و افزود: در وضعیت فعلی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، دو گام مهم برای پیشگیری از کروناست.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه