• ۲۶ / شهریور ۱۳۹۹ / ۵:۳۰
 • شناسه خبر : 35326
 • منبع خبر: ایلنا
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس:

نحوه برخورداری وراث از سهام عدالت متوفی /دارندگان سهام عدالت حتما کد سجام دریافت کنند/۸۰ درصد مردم استان فارس سهام عدالت دارند

دارندگان سهام عدالت حتما کد سجام را دریافت کنند، گفت: کسی که الان سهام عدالت خود را بفروشد، از مزایای آن بی‌نصیب خواهد شد و ضمن محرومیت از سود سالیانه، به نسبتی که سهام خود را فروخته، از دریافت سهام جایزه نیز که یک سهام مجانی است، محروم می شود.

به گزارش اول فارس، افشین انصاری با توصیه به سهامداران عدالت مبنی بر اینکه دارندگان سهام عدالت حتما کد سجام را دریافت کنند، گفت: کسی که الان سهام عدالت خود را بفروشد، از مزایای آن بی‌نصیب خواهد شد و ضمن محرومیت از سود سالیانه، به نسبتی که سهام خود را فروخته، از دریافت سهام جایزه نیز که یک سهام مجانی است، محروم می شود.

انصاری تاکید کرد: مردم باید صبور باشند چرا که بازار سهام پُر ریسک‌ترین بازار و در عین حال پر بازده‌ترین بازار سرمایه محسوب می‌شود به شرطی که با دید بلند مدت بدان نگاه کرد لذا به تک‌تک سهام داران توصیه می‌کنم برای فروش این سهام ارزشمند همیشه وقت هست اما الان وقتش نیست.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس همچنین گفت: تا ۲ ماه آینده اخبار بسیار خوبی از این شرکت بیرون خواهد آمد که ارزش این سهام را بالا خواهد برد چرا که شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس، در بین شرکت های سرمایه گذاری، جایگاه خوبی دارد و نباید آن را با شرکت های کوچک مقایسه کرد.

وی با تاکید بر اینکه به همین دلیل مردم برای فروش سهام خود فعلا صبر کنند تا بیشترین سود را از محل سهام‌شان دریافت کنند، در مورد نحوه برخورداری وراث از سهام عدالت متوفی نیز، گفت: تعداد افراد فوت شده مشمول سهام عدالت در کشور عزیزمان ۲ و نیم میلیون نفر بوده که به این تعداد، قطعا اضافه نیز می شود.

انصاری خاطرنشان کرد: فعلا تنها اقدام لازم برای دریافت سهام فردی که فوت کرده است، مراجعه به دادگاه و انجام حصر وراثت بوده و منتظر اطلاعیه های بعدی ما در این خصوص باشند.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس همچنین با تاکید بر گرفتن کد بورسی برای کسانی که روش غیر مستقیم سهام داری را انتخاب کرده اند، گفت: موضوع قابل اهمیت برای  همه این عزیزان  مراجعه به سامانه سجام به ادرس http/www.sejam.ir و ثبت اطلاعات شخصی خود در این سامانه و احراز هویت بوده تا از مزایای سهام عدالت خود برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس با بیان اینکه برای فعال سازی کد بورسی و احراز هویت به دو روش می‌توان اقدام کرد، افزود: روش اول حضوری بوده و در این روش ابتدا باید تک‌تک سهامداران درسامانه سجام  ثبت نام کنند و بعد از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی به یکی از کارگزاری‌ها یا دفاتر نمایندگی کارگزاری‌ها مراجعه کرده و احراز هویت خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: روش دوم غیر حضوری است که در این روش مثل روش قبل ابتدا با مراجعه به سامانه سجام و ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد ۱۰ رقمی با نصب اپلیکیشن سیگنال بدون نیاز به کارگزاری ها خود فرد می‌تواند اقدام به تکمیل فرآیند فعال سازی کد بورسی و احراز هویت خود نماید که در شرایط کرونایی این روش منطقی تر است.

انصاری همچنین به وضعیت استان فارس در عرصه سهام عدالت اشاره و اضافه کرد: استان فارس ۲۰ درصد بیشتر از نُرم کشوری مشمول سهام عدالت شده است.

وی افزود: در کسب این موفقیت بزرگ و با اهمیت  شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت فارس به همراه ۲۶ شرکت  تعاونی سهام عدالت شهرستانی و دبیر خانه سهام عدالت استان واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی شبانه روز تلاش کردند تا این میزان دارایی ارزشمند در اختیار مردم ولایت مدار و شهید پرور استان فارس قرار گیرد.

انصاری در عین حال گفت: شرکت سرمایه گذاری استان فارس برنامه‌های بسیار جامعی برای افزایش ثروت سهامداران با توسعه زیرساخت های استان و حضور مسئولانه و تخصصی  در بازار سرمایه دارد.و این نوید را به همه هم استانی‌های عزیزمان می‌دهیم که با بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری ، استفاده بهینه از دانش نخبگان و دانشگاهیان و توجه ویژه به ظرفیت استان فارس و توسعه زیر ساخت‌های کشور مسیر اشتغال زایی جوانان را فراهم کنیم.

وی در اجرای مسئولانه و متعهدانه این طرح ملی در استان، اضافه کرد: نگاهی به آمار جمعیتی استان و درصد مشمولان سهام عدالت و مقایسه آن با کل جمعیت کشور و تعداد کل جامعه هدف سهام عدالت متوجه ارزشمندی و موفقیت این طرح در استان می شویم، زیرا سال ۸۵ جمعیت استان فارس حدود ۴ میلیون نفر بوده و ما ۳ میلیون ۳۵۰ هزار نفر را  سهام دار کردیم یعنی تقریبا بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان که این دارایی ارزشمند در صورتی  درست و صحیح کما فی سابق مدیریت شود در رفاه عمومی نقش ارزشمندی را ایفا خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

 • بیکار

  تاریخ : ۲۶ - شهریور - ۱۳۹۹

  توروبخدا پیگیری کنیدسایت تغییرشماره سهام‌عدالت بسته ست چندماهه نمبشه تغییردادتوروبه امام حسین۴ماههوسهامموفروختم‌میگن شماره روبایدتغییربدی


  پاسخ

 • س ش

  تاریخ : ۲۶ - شهریور - ۱۳۹۹

  با سلام من‌سهاممرو به طور مستقیم ازاد کردم کد بورس گرفتم غیر حضوری در بانک‌انصار درست ۱۲ خرداد اما دریغ از یه ریال


  پاسخ

 • مهگل

  تاریخ : ۲۶ - شهریور - ۱۳۹۹

  باسپاس پدربنده کارمند فرمانداری بوده اند وسال۸۸فوت کرده اند ایا سهام عدالت داشته اند؟چگونه پیگیری کنم


  پاسخ

 • ف ر

  تاریخ : ۲۷ - شهریور - ۱۳۹۹

  من و خانوادم هیچ سررشته ای از بورس نداریم و در مورد سهاممون هیچ اقدامی نکردیم مرتب برامون پیام میاد ثبت نام در سامانه سجام باید چکار کنیم و دخترم متولد ۹۴ هست آیا دولت برای این افراد ثبت نام جدید سهام عدالت داره یا خیر


  پاسخ

 • حاتم صفری بیرانوند

  تاریخ : ۲۷ - شهریور - ۱۳۹۹

  بانک ملی وصادرات خوابتان گرفته چراپول واریزنمیکنیدمنتظرواریزیتان هستم


  پاسخ

 • ع ل

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۳۹۹

  سلام والا ماه ۳ماهه که سهاممنو گزاشتم فروش ولی خبری از واریز نیست بانک هم میریم میگه صب کنید ما لازم داریم این پول سهام میخوام خونه اجاره کنم کرایه ها خیلی بالا هست ۵ تومن پول پیش میخواند از کجا بیاریم ممنونم


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۳۹۹

  دیگه نمیدونیم باید چیکار کنیم به یک ماه پیش یکو هشتصد ریختن الان یک ماه گذشته هنوز بقیشو نریختن اگه سهام من فروخته نشده برای چی خرد خرد میریزن اگه فروخته شده چرا کامل نریختن هرجا که میریم جواب درست نمیدن الان باید چی کار کنیم


  پاسخ