وجود ۱۵۰۰۰ بیمار مبتلا به فشارخون بالا در لامرد

به گزارش اول فارس از لامرد، محمد احمدی در مراسم نماز جمعهروز گذشته شهر لامرد بابیان اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حتی یک پزشک در لامرد وجود نداشت اظهار داشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ۷۰ پزشک و ۶۵۰ پرسنل بهداشت و درمان در لامرد وجود دارد و از سوی دیگر در بیمارستان لامرد تقریباً تمامی پزشکان متخصص حضور دارند.

وی افزود: سلامت برای امر توسعه هم بسیار ضروری است و درگذشته شاهد کشتار از طریق بیمارهای واگیر بودیم که امروز دیگر خبری از آن نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت امروز ۳ نوع بیماری، حوادث جاده‌ای مغز و اعصاب، روان‌پزشکی و قلب و عروق بشر را تهدید می‌کند.

احمدی ادامه داد: بیماری قلب و عروق به نوع زندگی بی‌تحرک و وجود تغذیه کالری بازمی‌گردد که نتیجه این بی‌تحرکی، وجود سکته‌های قلبی و عروقی است به‌گونه‌ای که شاهد این سکته‌ها در دوران جوانی و سن زیر ۴۰ سال هستیم.

وی خاطرنشان کرد: منشأ و دروازه این بیمارهای قلب و عروق فشارخون است که با دستور وزیر بهداشت طرح ملی کنترل فشارخون از ۱۷ خردادماه تا ۱۵ تیرماه سال جاری در سطح بیمارستان‌ها، خانه‌های بهداشت و پایگاه مختلف سیار انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: ۳۰ درصد از مردم هر منطقه‌ای دچار فشارخون هستند که نیمی از این ۳۰ درصد از بیماری فشارخون خود خبر ندارند.

احمدی در خصوص آخرین وضعیت وجود بیماران فشارخون در لامرد نیز تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا در لامرد وجود دارد که ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماری خود خبر ندارند.

نوشته های مشابه
نظر صریح سید محسن علوی در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان
علوی در نطق میان دستور: بحران خشکسالی مردم بخش های مختلف لامرد و مهر را شدیدا آزار می دهد
استرس‌زاترین مواد غذایی که باید از خوردن آن اجتناب کنید
چگونه بفهمیم فشار خونمان بالاست یا پایین؟
بخشدار مرکزی لامرد منصوب شد
رئیس کل دادگستری فارس؛ دستگاه قضایی در مبارزه با فساد با هیچکس تعارف ندارد

ثبت دیدگاه