پلنگ آفریقایی یا ایرانی درمیانجنگل فسا ؟! / عذرخواهی محیط زیست فارس و اما و اگرها …

مسئولان محیط زیست استان فارس می گویند ، عکسی که روز گذشته از پلنگ ایرانی مربوط به میانجنگل فسا منتشرشده بود جعلی و مربوط به آفریقای جنوبی بوده است.

پلنگ فسایی سر از آفریقا در آورد/آیا پلنگ فسایی، آفریقایی است؟

به گزارش اول فارس هرمزیان رئیس اداره محیط زیست شهرستان فسا روز گذشته گفت: یک قلاده پلنگ ایرانی حدود یک و نیم ساله در منطقه میانجنگل فسا مشاهده و عکس این پلنگ ایرانی به صورت اتفاقی توسط یک عکاس بنام تبریزی در هنگام عکسبرداری ثبت می شود.وی امروز تصریح کرد: مشخص شده که این عکس قلابی و مربوط به آفریقای جنوبی بوده است.

زارع مسئول روابط عمومی محیط زیست فارس در  در این رابطه اظهار کرد: مطلع شدیم عکسی که روز گذشته از پلنگ ایرانی مربوط به میانجنگل فسا منتشر شده جعلی و مربوط به آفریقای جنوبی بوده، ضمن اینکه مسئولیت صحت ادعا به عهده عکاس است و از این بابت عذرخواهی می کنیم.

هرمزیان رییس اداره محیط زیست فسا ، ضمن اعلام مراتب عذر خواهی در این باره گفت: بنا به اعتماد این اداره ،به یکی از عکاسان حیات وحش این عکس منتشر شد.

وی با بیان اینکه این عکاس از سوی مقامات شهرستان به این اداره معرفی شده، ادامه داد: این عکاس تاکنون نمایشگاه های متعددی از عکس های حیات وحش برگزار کرده است.

گفتنی است، عکاس مذکور همچنان ادعای مالکیت عکس را داشته و در حال حاضر موضوع از طریق پلیس فتا شهرستان فسا در حال پیگیری است و نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.شهرستان فسا در فاصله ۱۵۱ کیلومتری شیراز قرار دارد.

حاشیه خبر: بدیهی است چنین اظهار نظرهایی در خصوص خبری تخصصی آنهم در حالی که اصل خبر از سوی مدیرکل محیط زیست فارس اعلام گردیده باعث تشویش اذهان عمومی در خصوص اخبار مشابه شده وجا دارد سازمان محیط زیست در چنین مواردی با پرهیز از هرگونه شتابزدگی و پس از بررسی مستندات به رسالت تخصصی خود عمل نموده و پس از راست آزمایی نسبت به خبری نمودن موضوع اقدام نمایند. اینکه مسئولین محیط زیست فسا یا استان فارس تنها  بر اساس ادعای یک عکاس براحتی وارد یک فرآیند رسانه ای شوند پذذیرفتنی نیست، هرچند عذرخواهی مسئولین محیط ریست استان فارس از اشتباه بعمل آمده نیز جای خرسندی دارد.

نوشته های مشابه
مردی که در فسا زنش را زنده زنده سوزاند در شیراز دستگیر شد
مرگ دونفر در فسا و شیراز بر اثر دو حادثه
به بار نشستن درخت انبه در فسا +فیلم
شهردار فسا: قصد حذف فیزیکی مرا داشتند، به جان من سو قصد شد
مرگ وحشتناک کودک ۵ ساله فسایی درآتش خشم همسایه کینه توز
شیخ میرزا محمدباقر نظام از علمای استان فارس در فسا درگذشت

ثبت دیدگاه