معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پیش‌بینی موارد مثبت کرونا در فارس در روزهای آینده/۱۰۰درصد باید منتظر کرونا باشیم

پیش‌بینی موارد مثبت کرونا در فارس در روزهای آینده/ راه‌اندازی قرنطینه‌های خانگی در استان/ اختصاص 120 تخت در بیمارستان علی اصغر شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در روزهای آینده موارد مثبت در استان داشته باشیم؛ گفت: در هر صورت ورود ویروس به استان دور انتظار نیست و موارد مثبت می‌شود نباید مردم را حساس کرد و ضمن اینکه باید مردم مصون شوند ایمنی خود را نیز بالاببرند.

به گزارش اول فارس، عبدالرسول همتی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به آخرین وضعیت استان از نظر مشاهده ویروس کرونا گفت: درحال حاضر از نظر مشاهده و مثبت شدن ویروس در استان صفر هستیم و یکی از استدلال ها همین است که به دلیل نزدیک شدن ویروس به استان فارس؛ احتمال دارد که مثبت داشته باشیم.

 در روزهای آینده موارد مثبت خواهیم داشت

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می شود در فارس در روزهای آینده موارد مثبت داشته باشیم؛ عنوان کرد: در هر صورت ورود ویروس به استان دور انتظار نبوده و نیست و موارد مثبت می‌شود  نباید مردم را حساس کرد  ضمن اینکه  مردم باید ایمنی خود را نیز بالاببرند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه  در روزهای آینده موارد مثبت خواهیم داشت؛ تصریح کرد:  مردم رعایت کنند و در اجتماعات حضور نداشته باشند.

راه اندازی قرنطینه های خانگی در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از تهیه کیت های تخصصی و راه اندازی آزمایشگاه کرونا خبرداد و افزود: این آزمایشگاه در زمینه تخصصی  کرونا به عنوان تنها آزمایشگاه در جنوب کشور راه اندازی شده است.

همتی ادامه داد: همچنین ۱۲۰ تخت در بیمارستان علی اصغر برای موارد مثبت احتمالی کرونا در نظر گرفته  شده است .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رابطه با موضوع قرنطینه گفت: در حال حاضر در استان قرنطینه های خانگی را داریم و به مردم برای پیشگیری آموزش داده می شود.

۱۰۰درصد باید منتظر کرونا باشیم

همتی با بیان اینکه باید در استان به صورت ۱۰۰ درصد منتظر کرونا باشیم، تصریح کرد: قطعا تعداد زیادی مبتلا می شوند و در حالی اپیدمی شده است که ۹۸ درصد مبتلایان بهبود می یابند.

به گفته وی اینکه آمار فوت شدگان نسبت به آمار مبتلایان کمتر است به این دلیل است که خیلی از مبتلایان تشخیص داده نشده اند و رفته رفته این موضوع متعادل می شود.

افزایش تعداد مبتلایان و کاهش مرگ و میر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: بهبود سیستم پزشکی و آزمایشگاه ها باعث کاهش تعداد مرگ و میر می‌شود.

همتی ادامه داد: طی ۲ روز گذشته هر روز ۲۰ هزار ماسک در داروخانه های شبانه روزی توزیع شده است و اینکه گفته می شود تعداد ماسک کم است به این دلیل است که یک دفعه موجی از خرید و تقاضا برای ماسک ایجاد می شود و زمانی که تقاضا زیاد باشد ممکن است با کمبود عرضه مواجه شویم.

نوشته های مشابه
کشف یک شبکه پوششی در حوزه مواد وتجهیزات بهداشتی توسط اطلاعات فارس
آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در استان فارس افزایش یافت/۹ فرودین ۱۳۹۹
صدور کارت تردد موقت برای کارگران و کارمندان در فارس
اخطارمدیریت بحران استانداری : احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فارس
وضعیت جابجایی مسافر در مسیرهای ریلی ،زمینی و هوایی استان فارس در زمان بحران کرونا
تازه ترین خبر از وضعیت بیماری کرونا در استان فارس

ثبت دیدگاه