کشف اجساد سالخوردگان کرونایی در خانه سالمندان

نظامیان اسپانیا اجساد سالمندانی را در خانه سالمندان پیدا کردند که بر اثر ابتلا به کروناویروس درگذشته بودند.

سالمند

به گزارش اول فارس، اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی Telecinco نوشت: نظامیان اسپانیا اجساد سالمندانی را پیدا می‌کنند که بر اثر ابتلا به کروناویروس درگذشتند.

مارگاریتا روبلس، وزیر دفاع اسپانیا در این باره گفت:«نظامیان در تعدادی از خانه‌های سالمندان، سالخوردگانی را پیدا کردند که به حال خود رها شده بودند و حتی کسانی را که در تختخواب‌های خود جان سپرده بودند. در این رابطه افراد مسئول باید مجازات شوند. مجازات آنها بسیار سخت خواهد بود».

وزیر دفاع اسپانیا اطمینان داد که در اکثر خانه سالمندان اوضاع طبیعی است.

تا دو روز پیش حدود ۴۰۰ نفر به فوتی‌های آلوده به ویروس کرونا در اسپانیا افزوده شده است. شمار کل مبتلایان اسپانیایی به ۲۸۵۷۲ نفر رسیده و ۱۸۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری‌اند.

اسپانیا از ۱۴ مارس به مدت ۱۵ روز مقررات منع آمد و شد اعلام کرد. مردم این کشور ۴۶ میلیونی تنها در صورت رفتن به محل کار و برای خرید، تهیه دارو یا بیرون بردن سگ خود مجاز به ترک منازلشان هستند.

شمار مبتلایان به کرونا ویروس در سطح جهان به بیش از ۳۳۰ هزار نفر و تعداد قربانیان این ویروس به بیش از ۱۴ هزار نفر رسید. تعداد انسانهایی که در بر اثر بیماری ناشی از این ویروس جان خود را از دست داده اند به بیش از ۸۱ هزار و ۵۴ افزایش یافت.

نوشته های مشابه
کمپین ۵ هزارتومانی برای تامین ۲۰ دستگاه تنفس مصنوعی در فارس
آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی ها بر اثر کرونا در استان فارس/۱۵ فروردین
وضعیت شیوع ، مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران تا تاریخ ۱۵ فروردین
الگوریتم دارویی و درمان بیماری “کووید-۱۹” منتشر شد
روش گندزدایی خودروی شخصی و عمومی در روزهای کرونایی
کشف واکسنی که کرونا را یکسال خنثی می کند

ثبت دیدگاه