• ۳۱ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۴
  • شناسه خبر : 34332

یک نوشیدنی مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن علیه کروناویروس

متخصصان تغذیه  می‌گویند نوشیدنی‌هایی که سرشار از ویتامین C هستند می‌توانند سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنند. به گزارش اول فارس ، فصل تابستان به دلیل گرمای بالای هوا مناسب‌ترین زمان برای مصرف نوشیدنی‌های لذت بخش است. با این حال، تمامی نوشیدنی‌های لذت بخش برای سلامتی بدن مفید نیستند؛ برخی مانند […]

متخصصان تغذیه  می‌گویند نوشیدنی‌هایی که سرشار از ویتامین C هستند می‌توانند سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنند.

به گزارش اول فارس ، فصل تابستان به دلیل گرمای بالای هوا مناسب‌ترین زمان برای مصرف نوشیدنی‌های لذت بخش است. با این حال، تمامی نوشیدنی‌های لذت بخش برای سلامتی بدن مفید نیستند؛ برخی مانند نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های انرژی زا دارای میزان زیادی شکر هستند که می‌تواند باعث چاقی در افراد شود و این در حالی است که می‌توان با یک فرمول ساده در خانه نوشیدنی‌هایی تهیه کرد که علاوه بر خوشمزه بودن، سلامت بدن را نیز تامین کند.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، متخصصان تاکید دارند کسانی که دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند در مقابل این ویروس از آسیب پذیری بیشتری برخوردارند. از این رو، اهمیت دارد در مقابل شیوع ویروس کرونا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید. در این گزارش نوشیدنی را معرفی می‌کنیم که علاوه بر رفع تشنگی، بسیار برای سیستم ایمنی بدن مفید است.

برای درست کردن این نوشیدنی ابتدا آب نصف یک سیب و نصف یک پرتقال را می‌گیریم. سیب و پرتقال سرشار از ویتامین C هستند. این دو میوه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان فعال، می‌توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند. وجود التهاب در بدن از عوارض ابتلا به ویروس کرونا است و ویتامین C موجود در این دو میوه سبب کاهش التهاب می‌شود همچنین سیب دارای خواص سم زدایی است.

سپس یک هویج کوچک و یک چهارم یک خیار پوست گرفته شده را در دستگاه آبمیوه گیری می‌ریزیم و آب آن‌ها را می‌گیریم. هویج سرشار از ویتامین A و بتاکاروتن است. این دو ماده برای خون رسانی به شبکیه چشم و نیز تقویت قدرت بینایی مفید هستند همچنین این دو ماده می‌توانند فرآیند خون رسانی در بدن را تسهیل کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شوند. خیار دارای ویتامین K، منیزم و پتاسیم است و می‌تواند فشار خون افراد را تنظیم کند.

ثبت دیدگاه