• ۰۸ / تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۵
  • دسته‌بندی: پیشنهاد
  • شناسه خبر : 31009
رئیس علوم پزشکی جهرم:

۲۵ درصد مبتلایان جدید «کرونا» در جهرم زنان خانه دار هستند

رحمانیان گفت: در بررسی های صورت گرفته از مبتلایان جدید به کووید ۱۹ در جهرم این موضوع نشان می دهد که ۲۵ درصد از مبتلایان سابقه سفر داشته اند.

به گزارش اول فارس از جهرم، «محمد رحمانیان»، امروز (یکشنبه ۸ تیر) در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای گذشته در جهرم  ۲ خوشه خانوادگی ۲۰ نفره، مبتلا به این بیماری شده اند که برگزاری مراسم عروسی و ترحیم علت همه گیری کرونا در این خانواده ها بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: در بین مبتلایان جدید ۲ خانم باردار و افراد با بیماری زمینه ای و همین طور پیوندی وجود دارد.

وی بیان کرد: متاسفانه ریسک خطر ابتلا به کرونا در سالمندان و افراد با بیماری زمینه ای بیش از دیگران بوده و با توجه به متفاوت بودن ایمنی بدن این افراد حضور آنان در تجمعات بسیار نگران کننده و خطرساز است.

رحمانیان عنوان کرد: در بررسی های صورت گرفته از مبتلایان جدید به کووید ۱۹ در جهرم این موضوع نشان می دهد که ۲۵ درصد از مبتلایان سابقه سفر داشته اند.

وی با اشاره به اینکه همین طور در مبتلایان جدید، ۲۵ درصد  از  آنان خانم های خانه دار بوده اند، گفت: حضور در دورهمی ها و میهمانی های خانوادگی از علت های اصلی همه گیری در بین این بیماران بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم تصریح کرد: سفر به استان های جنوبی از جمله هرمزگان و شهرستان های  دیگر  همچنین برگزاری مراسم های عروسی، تولد و ترحیم که تراکم جمعیت در آنان بالا بوده است از دلایل مهم افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در چند هفته اخیر در جهرم بوده است.

رحمانیان با بیان این مطلب که بیماری کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد گفت: از همشهریان خواهشمندیم تا آنجا که می توانند در تجمعات شلوغ حضور پیدا نکرده و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را موکدا جدی بگیرند.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

ثبت دیدگاه

  • بهزاد

    تاریخ : ۸ - تیر - ۱۳۹۹

    خدا خودش رحمش بیاد درثانی خودمان هم باید مراقب باشیم متاسفانه برخی ازمامردم پروتوکل این بیماری رارعایت نمی‌کنیم یا اینکه دست کم گرفتیم همه چی برگشته به روزهای اول کرونا دوست کم باید باماسک بریم بیرون جهت کارهای ضروری اگه کارضروری هم نداریم دلیلی ندارد خودمان و دیگران را آلوده نماییم


    پاسخ