• ۲۱ / شهریور ۱۳۹۹ / ۶:۳۸
 • شناسه خبر : 35115

۷ مزیت مهم نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی

نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی‏، موجب جلوگیری از عفونت‌های ادراری، سرفه و سرماخوردگی، عفونت واژن، بیماری‌های خودایمنی و غیره می‌شود

فواید آب یک گیاه پرقدرت

نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی و در اوایل صبح، ۷ مزیت عمده سلامتی به همراه خواهد داشت.

تندرست نیوز: زنجبیل، این گیاه پرقدرت، جهت حفظ سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.شما می‌توانید زنجبیل را به‌خاطر غلظت بالای آنتی اکسیدان‌های آن، جهت جلوگیری از آسیب سلولی و حذف سموم، به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی و در اوایل صبح، ۷ مزیت عمده سلامتی به همراه خواهد داشت:

بهبود فرایند هضم: افرادی که هر روز آب زنجبیل را با معده خالی مصرف می‌کنند، مشکلات گوارشی کمتری دارند. زنجبیل حاوی فیبر است؛ ماده‌ای مغذی که موجب بهبود حرکات روده، کاهش یبوست، کاهس اسید معده و بهبود نفخ می‌شود.

کنترل احتباس مایعات: خواص دیورتیک و ضد التهابی زنجبیل، منجر به مقابله با احتباس مایعات در بدن می‌شود. مصرف روزانه آب زنجبیل منجر به از بین رفتن مایعات در بافت‌ها شده و سطح انرژی را برای جلوگیری از خستگی افزایش می‌دهد.

کاهش درد مفاصل: زنجبیل یک درمان طبیعی جهت کاهش درد عضلانی و مفصلی است. اجزای اصلی زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی و ضد درد هستند و مصرف آن به افراد مبتلا به بیماری‌های التهابی از جمله آرتریت روماتوئید پیشنهاد می‌شود.

فواید آب یک گیاه پرقدرت

جلوگیری از گرفتگی عضلات: افرادی که مستعد ابتلا به گرفتگی عضلانی هستند، آب زنجبیل را به‌عنوان یک درمان طبیعی و ایمن استفاده می‌کنند. زنجبیل حاوی مواد و املاح معدنی است که منجر به تنظیم سطح الکترولیت بدن می‌شود و از گرفتگی عضلات پیشگیری می‌کند.

جلوگیری از پیری زودرس: با توجه به مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی، آب زنجبیل یک نوشیدنی مناسب جهت مقابله با اثرات منفی رادیکال‌های آزاد بر روی بافت‌های شما است. این مواد، مانع آسیب سلولی و جلوگیری از بیماری‌های مزمن مانند سرطان، آلزایمر و آرتروز می‌شود و به تقویت سلامت پوست کمک می‌کند.

بهبود گردش خون: منیزیم، پتاسیم و روی موجود در آب زنجبیل منجر به تنظیم فرایند‌های التهابی می‌شود که باعث مشکلات گردش خون هستند. این نوشیدنی همچنین سطح کلسترول در شریان‌ها را کاهش می‌دهد و به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن: مصرف روزانه آب زنجبیل یک راه عالی جهت به‌دست‌آوردن مواد مغذی است که منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند. آب زنجبیل منجر به تحریک تولید آنتی‌بادی‌هایی می‌شود که با اثرات مضر میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها مقابله می‌کنند.

نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی‏، موجب جلوگیری از عفونت‌های ادراری، سرفه و سرماخوردگی، عفونت واژن، بیماری‌های خودایمنی و غیره می‌شود.

منبع: تندرست نیوز

ثبت دیدگاه

 • D B

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  بسیارعالی ممنون ازمطالب علمیتون


  پاسخ

 • آذری

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  برای درمان بیماری های دیابتی هم مفید است


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  بسیار عالی بود


  پاسخ

 • بهزاد

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  خوب زنجبیل کیلو صدتومان چقدربگیریم تاچقدرآب بده آیاباید خالص باشه


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  مقدار مصرف زنجبیل به چه صورت
  ومدت زمان مصرف ومخلوط با آب
  به چه مقدار


  پاسخ

 • مارال

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۳۹۹

  برای کبدچرب زنجبیل ودارچین واقعاخطرناکه چون آنزیم کبدبالامیبره


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - شهریور - ۱۳۹۹

  با تشکر از ارائه مطالب مفید و ارزشمند شما!
  لطفا طریقه بدست آوردن آب زنجبیل که چه مدت در داخل آب بماند و یا اینکه جوشانده شود یا نه، و یا اینکه زنجبیل تازه باشد و یا خشک شده آنهم میشود و مقدار استفاده از آن را هم توضیح بدهید.
  ممنون .


  پاسخ