• 20 / اردیبهشت 1401 / 23:01
  • شناسه خبر : 83268

آتش‌سوزی در مجتمع دوازده طبقه بارانا در زرگری شیراز+تصاویر

 آتش‌سوزی در مجتمع دوازده طبقه بارانا واقع در میدان زرگری شیراز با تلاش امدادگران مهار و هفت شهروند از خطر آتش‌سوزی نجات یافتند.

به گزارش گروه حوادث اول فارس از شیراز، محمد هادی قانع امشب در ارتباط مجازی با خبرنگاران، این حادثه ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه امشب ۲۰ اردیبهشت ماه رخ داد که بلافاصله پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، آتش نشانان ایستگاه های ۲، ۲۰ ۴ و ۵ به همراه خودروهای پشتیبانی را به سمت میدان زرگری روانه کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز اظهار داشت: آتش سوزی از قسمت آشپزخانه کلینیک زیبایی در طبقه نهم این ساختمان آغاز  و دود ناشی از آن به راهروها و طبقات دیگر  نفوذ کرده بود.

وی افزود: با بررسی اولیه تیم عملیاتی حاضر در محل مشخص شد تعدادی از شهروندان در محل حادثه  محبوس شده و به دلیل شدت دود گرفتگی قادر به خروج از محل نبودند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان، به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با استفاده از لوله های آبرسانی، عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

وی ادامه داد: همزمان گروه دیگری از آتش‌نشانان به دستگاه‌های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به محل حادثه، اقدام به نجات نفرات کردند.

قانع با بیان اینکه خوشبختانه در این حادثه، به هیچ یک از افراد حاضر آسیبی وارد نشد و پس از ایمنی کامل محل و تخلیه کامل دود ماموریت پایان یافت خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را پیش از سرایت به اطراف مهار و کاملا خاموش کردند و در عملیات جستجو نیز ۷ خانم را به سلامت از محل خارج و به محلی امن انتقال دادند.

بیشتر بخوانید:

واکنش فراجا به شبگردی ارواح وحشتناک در خیابان های شیراز+عکس
برگزاری نمایشگاه بین المللی دام ، طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در شیراز
اطلاعیه قطعی گاز برخی مشترکان در مناطقی از شیراز و فسا- ۲۵ اردیبهشت

ثبت دیدگاه