• ۳۱ / خرداد ۱۴۰۰ / ۷:۰۴
  • شناسه خبر : 58098
  • منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت:

آتش سوزی وحشتناک در جنگل حفاظت شده ماله گاله شیراز+ویدئو

آتش از ظهر روز گذشته در ارتفاعات سیاخ دارنگون -ماله گاله تحت مدیریت محیط زیست استان فارس شعله ور شده و همچنان در حال پیشروی است.

 
 به گزارش اول فارس ، آرش مهدوی مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از وقوع حریق گسترده در ارتفاعات سیاخ دارنگون -ماله گاله خبر داد و گفت: این آتش سوزی از ساعت ١١ صبح روز یکشنبه ۳۰ خردادماه به وقوع پیوسته است.

او با بیان اینکه این حریق در ساعت ١٧ نسبتا در حال اطفای کامل بود ولی با وزش باد شدید منطقه وسیعی در حریق فرو رفت و تا هم اکنون ادامه دارد، افزود:  اکیپ‌های هنگ امداد طبیعت شهرستان شیراز برای مهار آتش به محل حادثه اعزام شدند.

مهدوی با اشاره به اینکه منطقه ماله گاله در مدیریت محیط زیست استان است، بیان کرد: برای اطفاء ارتفاعات مله گاله عزم ملی و کمک تمام نیرو‌های نظامی و انتظامی، شهرداری‌ها و ادارات و مردم محلی را می‌طلبد.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس  تصریح کرد: با توجه به کوهستانی و جنگلی بودن منطقه،  فرود هلی کوپتر برای  اطفاء حریق غیرممکن است.

او اظهار کرد: علت این آتش سوزی و وسعت حریق هنوز مشخص نیست.

منطقه جنگلی و حفاظت شده ماله گاله، در محدوده سیاه دارنگون قرار دارد و هم مرز با کوهمره سرخی و از نقاط بکر، جذاب و دیدنی استان فارس و شهرستان شیراز است.

بیشتر بخوانید:

سارق سنگدل در اوز خانه مالباخته را به آتش کشاند
ممنوعیت خرید و فروش قطعات باغ شهرها در شیراز و صدرا
مرگ هولناک دو کودک آبادانی بر اثر فاجعه ی مدیریتی+ویدئو

ثبت دیدگاه