• 24 / مرداد 1400 / 6:25
  • شناسه خبر : 64234

آخرین جزئیات تعطیلی و ممنوعیت فعالیت مشاغل از ۲۴ مرداد

به گزارش اول فارس، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگوی تیتر امشب شبکه خبر گفت: امروز در ستاد مقابله با کرونا مصوباتی داشتیم که حتی در برخی خبر‌ها هم به آن اشاره نشد. در مصوبات امروز بر پرداخت معوقات و مطالبات کادر بهداشت و درمان بصورت ویژه و با قید اولویت با تامین اعتبار از ناحیه سازمان برنامه و بودجه تاکید شد.

وی افزود: محدودیتی در تامین ارز واکسن وجود ندارد و در این زمینه باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و حتی سفرا در دیگر کشور در زمینه واردات واکسن باید کمک کنند.
علیرضا رئیسی گفت: در زمینه حمایت از اصناف و مشاغل خسارت دیده از کرونا و جبران خسارت‌ها همچنین تهیه بسته حمایتی جدید برای اصناف و کسب و کار‌هایی که بیشترین خسارت را از محل شیوع بیماری متحمل شده اند تصمیم گیری شد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اگر تردد‌ها باعث تجمع می‌شود؛ باید محدودیت آن‌ها بیشتر از تعطیلی اصناف باشد؛ در مصوبات اخیر این را مد نظر داشتیم.
علیرضا رئیسی گفت: ممنوعیت تردد سراسری در جاده‌های کشور از ساعت ۱۲ ظهر فردا (۲۴ مرداد) تا جمعه (۵ شهریور) اعمال می‌شود. همه مجوز‌هایی که تاکنون برای تردد صادر شده است لغو می‌شود. همچنین همه اصناف، ادارات و بانک‌ها از دوشنبه (۲۵ مرداد) تا پایان روز کاری شنبه هفته آینده (۳۰ مرداد) به جز ادارات و اصناف ضروری، تعطیل هستند.
وی افزود: منظور از تعطیلی ادارات اینست که ارائه خدمت در آن اداره انجام نمی‌شود نه اینکه نگهبانی آن هم تعطیل باشد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اصناف به جزء گروه شماره یک مثل فروشگاه‌های زنجیره ای، سوپر مارکت، نانوایی، جایگاه سوخت، ترمینال، فرودگاه، مراکز امنیتی ضروری و … تعطیل هستند.

علیرضا رئیسی افزود: راه مقابله لاک دان نیست؛ یعنی تعطیلی و قرنطینه از در خانه؛ در کشور ما این امکان اجرایی ندارد. ما نمی‌توانیم یک کشور موفق در این زمینه مثال بزنیم. در چین هم تضمینی نیست که دلتا در آن همه گیر نشود.
وی گفت: بعد از اتمام محدودیت‌ها ما باید چند مرکز را که باعث شیوع بیشتر کرونا می‌شود باید همچنان در محدودیت نگه داریم؛ مثل رستوران ها، تالارها، استخرها، ورزشگاه‌ها و سالن ها.
وی درباره واکسن داخلی هم گفت: قرار بود خط صنعتی واکسن داخلی راه اندازی شود، اما تاکنون این خط راه اندازی نشده است، اما از مهر به بعد بیش از ۱۵ میلیون تولید خواهیم داشت.

وی افزود :تا پایان مرداد ۱۰ میلیون دُز، تا آخر شهریور ۲۰ میلیون دُز و در مهر و آبان هم ۳۰ میلیون واکسن به طور قطعی وارد کشور می‌شود.

تعطیلی واحد‌های اداری، قضائی و سازمان‌های قوه قضائیه تا شنبه هفته آینده

­معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه اعلام کرد: واحد‌های اداری، قضائی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه تا پایان شنبه هفته آینده تعطیل شد.

به گزارش اول فارس، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه طی بخشنامه‌ای به دادگستری‌های سراسر کشور، واحد‌های ستادی و سازمان‌های تابعه دستگاه قضائی عنوان کرد که با عنایت به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی همه ادارات و بانک‌ها از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ لغایت روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ به منظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا، کلیه واحد‌های اداری، قضائی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه سراسر کشور در این روز‌ها تعطیل است.

بیشتر بخوانید:

برگزاری نمایشگاه بین المللی دام ، طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در شیراز
درخواست آموزش‌وپرورش از دولت برای تعطیلی مدارس در ۱۴ اردیبهشت
پیش بینی هواشناسی از وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان فارس

ثبت دیدگاه