• 22 / مرداد 1401 / 20:39
  • شناسه خبر : 92138

آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی شهرستانهای استان فارس ۲۲ مرداد۱۴۰۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اعلام آخرین رنگبندی وضعیت کرونا در فارس، دو شهرستان گراش و سرچهان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

دکتر سید وحید حسینی شنبه ۲۲ مرداد در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه ۱۲ شهرستان آباده، اقلید، خرم بید، ممسنی، خرامه، سروستان، استهبان، جهرم، جویم، خنج، اوز و لارستان در وضعیت نارنجی کرونایی است، افزود: دیگر شهرستان های فارس از جمله شیراز نیز در وضعیت زرد بوده و بر اساس آخرین اعلام رنگبندی کرونا، در حال حاضر هیچ شهرستانی در فارس وضعیت آبی ندارد.

به گفته او؛ راهکار موثر در شرایط کنونی، افزایش مشارکت مردم در دریافت به موقع واکسن کرونا است که در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی، می‌تواند از سلامت تمام افراد جامعه در برابر این بیماری محافظت کند.

حسینی رعایت موارد یاد شده را یک مسئولیت اجتماعی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و اظهار کرد: سلامت تمامی افراد جامعه همچون حلقه‌های یک زنجیر به یکدیگر وابسته بود و هرگونه بی توجهی فردی، می‌تواند تهدیدی برای تمام جامعه باشد.

او با اشاره به گذشت بیش از ۳۰ ماه از شیوع کرونا در دنیا گفت: یافته‌های علمی در سراسر دنیا طی این همه گیری اکنون دست اندرکاران حوزه سلامت را به این یقین رسانده است که واکسیناسیون کرونا می تواند نقش اساسی در کاهش پیامدهای این بیماری و پیشگیری از مرگ و میر مبتلایان داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمادگی پایگاه‌های واکسیناسیون فارس برای تزریق انواع واکسن و اعلام روزانه ساعت فعالیت مراکز در پایگاه خبری دانشگاه به نشانی اینترنتی www.sums.ac.ir، از تمامی افراد بالای ۱۸ سال استان دعوت کرد تا نسبت به دریافت دز سوم و یادآور واکسن اقدام کنند.

حسینی همچنین توجه خانواده‌ها نسبت به واکسیناسیون فرزندان را یک ضرورت خواند و گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه شهریور و پایان تعطیلات تابستانی دانش آموزان، توجه پدر و مادرها نسبت به دریافت به موقع واکسن فرزندان و افزایش ایمنی آنان در برابر کرونا تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، یک ضرورت در شرایط کنونی است.

او با استناد به آمارهای واکسیناسیون کرونا در جمعیت تحت پوشش استان بر اساس دزهای مختلف، بر اهمیت گسترش پوشش جمعیت واکسینه شده در دز سوم و دز یادآور واکسن به عنوان یک ضرورت در شرایط کنونی تاکید کرد و از مردم فارس خواست تا همچون همیشه، در این زمینه نیز هوشمندانه اقدام کرده و از سلامت خود و دیگران در برابر این بیماری مراقبت کنند.

بیشتر بخوانید:

ساعت جدید کاری ادارات ، بانک ها و مدارس استان فارس از ابتدای مهرماه
تعطیلی۷ شرکت مسافربری متخلف در فارس/بازگشت ۷۸ درصد از زائران به استان
کشف حقه عجیب برخی نانوایی ها برای دریافت یارانه دولتی در استان فارس

ثبت دیدگاه