• ۰۸ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۷
  • شناسه خبر : 38988

آخرین وضعیت آمار بارش باران و تردد در جاده های استان فارس

با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر و تغییر سریع شرایط جوی به توصیه‌ها و هشدار‌های عوامل پلیس و راهداری مستقر در طول مسیر توجه کافی داشته باشند.

به گزارش اول فارس ، عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال استان فارس درباره وضعیت راه‌های استان فارس، اظهار کرد: جاده‌ها لغزنده هستند و در اکثر محور‌های مواصلاتی استان بویژه محور‌های شمالی بارندگی وجود دارد، اما تا الان مشکلی به علت تردد خودرو‌ها به وجود نیامده و عوامل پلیس و راهداری در سطح راه‌ها و نقاط برفگیر حضور دارند.

او ادامه داد: جاده‌های استان فارس باز و تردد به صورت روان و عادی در جریان است، ولی به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی در جاده‌ها کاهش تردد وجود دارد.

عبدالهاشم دهقانی با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی، شیوع بیماری کرونا و شرایط جوی، تصریح کرد: شهروندان از سفر‌های جاده‌ای و غیرضروری پرهیز کنند.

رئیس پلیس راه شمال استان فارس به رانندگانی که به الزام باید برای تامین ضروریات مردم در جاده‌ها تردد کنند، توصیه کرد: مقررات و اصول ایمنی را رعایت کنند، وسایل ایمنی همچون زنجیر چرخ به همراه داشته باشند، از ارتکاب به تخلفات حادثه ساز رانندگی مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز، انحراف به چپ و حرکت در مسیر‌های مخالف خودداری و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

او افزود: با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر و تغییر سریع شرایط جوی به توصیه‌ها و هشدار‌های عوامل پلیس و راهداری مستقر در طول مسیر توجه کافی داشته باشند.

نورآباد ممسنی رکوردار بارش باران در فارس

هواشناسی استان فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز اعلام کرد.

بر اساس گزارش هواشناسی فارس بیشترین میزان بارندگی سامانه اخیر در استان تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در نورآباد ممسنی ۵۶٫۵ و اردکان ۴۴٫۷ بوده است.

مهرداد قطره سامانی افزود: در شیراز هم ۴ و ۲ دهم میلی متر باران بارید.

در پی  ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت پنج شنبه تا صبح امروز شنبه ۸ آذر ماه به استان فارسبارندگی در نقاط مختلف استان فارس همچنان ادامه دارد.

بر اساس تازه ترین کزارش آماری منتشره ، میزان بارندگی در نواحی مختلف فارس چنین است نورآباد ممسنی ۵۶ و ۵ دهم، اردکان ۴۴ و ۷ دهم و فیروزآباد با ۱۳ میلی متر بیشترین میزان بارش باران را در سامانه اخیر به خود اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش  در آباده ۶ دهم، ارسنجان یک و ۲ دهم، استهبان یک و ۴، اقلید ۷ و ۴ دهم، ایزدخواست ۵ و ۷ دهم، بوانات ۸ دهم، تخت جمشید ۲، جهرم ۲ دهم، خفر ۳، خنج ۷ دهم، داراب ۶ دهم، درودزن ۷ و زرقان یک و ۸ دهم میلی متر باران باریده است.

همچنین در زرین دشت ۸ دهم، سروستان ۲ و یک دهم، شیراز با ۴ و ۲ دهم، صفاشهر ۳ و ۵ دهم، فراشبند ۷ و ۲ دهم، فسا ۴ دهم، قیروکارزین یک و ۲ دهم، کازرون ۸ و ۳ دهم، لار ۲ دهم، لامرد یک، نی ریز یک و ۵ دهم میلی متر بارش باران به ثبت رسیده است.

میانگین جمع بارندگی سامانه اخیر در استان فارس ۶ و ۴ صدم میلی متر است، افزود: میانگین جمع بارندگی امسال در استان فارس تاکنون ۴۱ و ۴ دهم میلی متر است.

بر اساس گزارش هواشناسی استان فارس با توجه به ادامه بارندگی ها، توصیه  می شودشهروندان از تردد غیرضروری و اسکان در کنار مسیل ها، رودخانه‌ها و ارتفاعات به سبب جاری شدن روان آب پرهیز کنند.

هواشناسی استان فارس به شهروندان توصیه کرده اس که از چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق، فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی جدیدبه استان فارس
” تذکر لسانی ” کشفی جدید برای مقابله با کرونا در استان فارس
گزینه مناسب برای استانداری فارس کیست؟

ثبت دیدگاه