• ۱۴ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۵
  • شناسه خبر : 46917

آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در استان فارس تا ۱۴ اسفند

  روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان فارس طی روزهای اخیر منجر به تبدیل وضعیت شماری از شهرستان‌های جنوبی این استان به نارنجی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ویروس کرونا در حال چرخش است و از میان سهل‌انگاران رعایت پروتکل‌های بهداشتی، قربانی می‌گیرد، از سه رقمی شدن تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در فارس خبر داد.

به گزارش اول فارس، دکتر سید روح‌الله حسینی روز پنجشنبه ۱۴ اسفندبا تشریح آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در استان فارس  گفت: از بین ۵۳۵ بیمار مبتلا به کرونای بستری در بیمارستان‌های فارس، ۱۰۵ نفر به دلیل وخامت وضعیت جسمی، در بخش‌های آی.سی.یو، تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

حسینی با تاکید براینکه خطر در کمین ساده انگاران است و مردم باید از هرگونه ساده پنداری و عادی انگاری در این بحران بپرهیزند، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۹ هزار و ۷۲۰ تست تشخیصی مولکولی انجام و منجر به شناسایی ۱۷۶ هزار و ۹۶۴ بیمار مثبت قطعی شده است.

او اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۰ هزار و ۳۳۹ مورد تست سریع انجام و منجر به شناسایی ۳۲۵۶ بیمار مثبت شده است.

حسینی مجموع بیماران مثبت قطعی در فارس را ۱۸۰ هزار و ۲۲۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد بیمار ۱۷۱ هزار و ۴۵۲ نفر بهبود یافته و ۳۲۶۶ بیمار هم جان باخته‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با این هشدار که حضور در میهمانی و تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی، مراکز خرید و پُرتردد و نیز رعایت نکردن توصیه های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می شود، از مردم خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی، از خود و اطرافیانشان در مقابل این ویروس خطرناک مراقبت کنند.

بر اساس این گزارش ،  روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان فارس طی روزهای اخیر منجر به تبدیل وضعیت شماری از شهرستان‌های جنوبی این استان به نارنجی شده است.

ثبت دیدگاه