• ۰۳ / آذر ۱۴۰۰ / ۸:۳۶
 • شناسه خبر : 75013
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

آرمان عبدالعالی اعدام شد

مرکز رسانه قوه قضاییه از “اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به منظور جلب رضایت اولیای دم” خبر داد.

به گزارش اول فارس، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

«حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور طی سالهای اخیر به منظور جلب رضایت اولیای دم که تا اخرین لحظات هم ادامه داشت، سحرگاه امروز سوم آذر ماه در زندان رجایی شهر اجرا شد.

آرمان عبدالعالی، در سال ۱۳۹۲ مرتکب قتل غزاله شکور شد و به قصاص محکوم گردید.»


آرمان عبدالعالی در شهر تهران در سال ۱۳۷۵ متولد شده و در رشته کامپیوتر به تحصیل پرداخت، او در سن ۱۷ سالگی پس از به قتل رساندن «غزاله شکور» به زندان رفت و به علت اینکه سن او زیر ۱۸ سال بوده حکم اعدام او اجرا نشد. آرمان در طی سالهای حضور در زندان لیسانس کامپیوتر و فوق لیسانس مهندسی پزشکی خوانده است.

ماجرای آشنایی آرمان و غزاله بر اساس اظهارات آرمان

آنها در یک سفر خانوادگی آنتالیا با هم آشنا شدند و پس از برگشت به ایران ارتباط آنها ادامه داشته و قصد ازدواج با هم داشتند.

او بیان می کند که در روز ۱۲ اسفند ماه در حدود ظهر وقتی که پدر و مادرش در خانه نبودند غزاله را به خانه دعوت کرده و با او صحبت می کند و به او می‌گوید که می‌خواهد برای ادامه زندگی به خارج از کشور برود و باید رابطه‌شان به اتمام برسد و چون غزاله قبول نمی‌کند و جر و بحثی بین آنها به وجود می آید آرمان از او به سختی عصبانی شده و او را به قتل میرساند.

بیشتر بخوانید:

آخرین عکس آرمان عبدالعالی لحظاتی پیش از قصاص
ماجرای عجیب مردی که جرثقیل اعدامش خراب شد!
اعدام زن و شوهری که «رانندگان یاسوجی» را می کشتند

ثبت دیدگاه

 • رحیمی

  تاریخ : ۳ - آذر - ۱۴۰۰

  در ضمن،اگه احیانا” قرآن رو قبول داشته باشید،ذکر شده که و لکم فی القصاص حیات…دیگه این همه علیرغم سالها تلاش برای جلب رضایت وغیره وغیره.چی میخواید بگید؟طرف آدم کشته،باید قصاص بشه.همون روز اول.


 • رحیمی

  تاریخ : ۳ - آذر - ۱۴۰۰

  به جای بیانیه دادن برید به فکر اون گناه و جرمی باشید که اجازه دادید یه قاتل این همه سال زنده بمونه.حتما” با پول بابایی تو هتل-زندان بوده که یه لیسانس و یه فوق لیسانس گرفته.


 • رحیمی

  تاریخ : ۳ - آذر - ۱۴۰۰

  از خدا بترسید و الکی علیه خانواده ی اون دختر مظلوم،فضا سازی نکنید.یه حق مسلمی داشتن استفاده کردن.یه جور نوشتید که انگار اینا با اجرای حکم قصاص،مرتکب یه کار خیلی خیلی بد شدن.


 • بهزادیزدان پرست

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۴۰۰

  خدا رحمتش کنه هردوتا را قصه زندگی همین است جواانی خام وشیرخام خورده دختری رابه قتل میرساند ازآن طرف هم حکم قران که همان قصاص است وحق اولیا دم هست اجرا میشود اما هرچه درتضویربه چهره عبدالعالی نگاه میکنم بیشتر اه وافسوس میخورم بهترین لڌت عفو وبخشش نوجوانی است که ناخوداگاه مرتکب قتل میشود.ای کاش خانواده محترم مرحومه یک بار دیگربه این جوان اجازه ادامه حیات میدادند ای کاش.اما کاش راکاشتم سبز نشد.با احترام به هردو خانه