• 16 / فروردین 1400 / 15:48
  • شناسه خبر : 49897

آزادی ۱۳ محکوم امنیتی حوادث آبان ۹۸ با موافقت رهبر انقلاب+ اسامی

با موافقت مقام معظم رهبری ۱۳ زندانی اغتشاشات آبان ماه ۹۸ مورد عفو و آزادی قرار گرفتند.

به گزارش اول فارس، یکی از مهم‌ترین راه‌های حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری عفو است و هر ساله همزمان با اعیاد ملی و مذهبی، رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو و آزادی تعداد زیادی از محکومان و زندانیان موافقت می‌کنند.

تازه‌ترین عفو صورت گرفته به مناسبت نیمه شعبان و ۱۲ فرودین ماه انجام شد و رهبر معظم انقلاب با عفو بیش از هزار محکوم موافقت کردند، اما نکته حائز اهمیت در این عفو آن بود که تعداد بسیار زیادی از محکومان سیاسی و امنیتی و آن دسته از زندانیانی که در اغتشاشات آبان ۹۸ دستگیر شده بودند توسط مقام معظم رهبری مورد عفو قرار گرفتند.

البته در عفو سال ۹۸ هم ایشان با آزادی تعداد زیادی از محکومان امنیتی موافقت کردند و در آن سال تعداد زیادی از اهالی رسانه، دانشجویان و محکومان سیاسی توانستند مورد عفو قرار گیرند.

با اعلام رئیس قوه قضاییه و موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در عفو اخیر، ۱۳ نفر از زندانیانی که در اغتشاشات آبان ماه ۹۸ در اصفهان دستگیر شده بودند توانستند مورد عفو رهبری قرار گیرند و از زندان آزاد شوند.

سید مجید ذوالقدر، بهرام برکتی پور، سهیل رشیدی، علیرضا ایسپره، رضا هارون الرشیدی، اسماعیل هارون‌ الرشیدی، محمد تقی زاده، مجید بیاتی، سعید صالحی، وحید صالحی، بهمن دویستی، میلاد استاد ممزایی و محسن افشاری زندانیان سیاسی و امنیتی بودند که در عفو اخیر با اعلام رئیس قوه قضاییه و موافقت مقام معظم رهبری از زندان آزاد شدند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات آزادی و عفو زندانیان دارای مجازات نقدی اعلام شد
تست روانشناسی| رابطه تصویر کودکان و میزان آزادی شما در زندگی
آزادی ۱۱۰ زندانی جرایم غیرعمد با هماهنگی سپاه فجر فارس

ثبت دیدگاه

  • مرضیه

    تاریخ : ۱۶ - فروردین - ۱۴۰۰

    مسئولان ما که میگفتند ما زندانی سیاسی نداریم؟???


    پاسخ