• 27 / اردیبهشت 1401 / 10:36
 • شناسه خبر : 83853

آغاز ثبت‌نام از متقاضیان جدید و جامانده دریافت یارانه+جزئیات

بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد جامانده آغاز شد.

به گزارش‌ اول فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده در راستای تکلیف مقرر در جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و در راستای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها آغاز شد.

سرپرستان خانوارهایی که تاکنون از گرفتن یارانه جامانده‌اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه می‌باشند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری نمایند و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند. متقاضیان برای ثبت‌نام، نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی را ندارند.

زمان ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای اعداد زوج و همچنین روز های پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برای اعداد فرد از طریق این درگاه می‌باشد.

درصورتی که این متقاضیان به هر دلیلی موفق به انجام ثبت‌نام در روزهای یادشده نشوند، می‌توانند در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ و یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است ثبت‌نام پس از این تاریخ متوقف نخواهد شد و تاریخ جدید برای افرادی که در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام نشوند، متعاقباً اعلام می‌شود.

برای ثبت‌نام در اختیار داشتن شماره همراه بنام سرپرست خانوار،کدملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار ضروری است.

بدیهی است، پس از ثبت‌نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می گردد که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

معترضین به دهک‌بندی اعلام‌شده و یا قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ کماکان باید از طریق آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری نمایند.

بر اساس این فراخوان، افرادی که در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه قرارگرفته‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد یا مراجعه به درگاه های اعلام‌شده ندارند.

بیشتر بخوانید:

تبدیل یارانه نقدی همه به «کالابرگ خرید کالا ” از فروشگاه‌ها
افرادی که نسبت به عدم دریافت یارانه و دهک‌بندی اعتراض کردند بخوانند
یارانه ۳۰۰ هزار تومانی امشب قابل برداشت می‌شود

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  یارانه جدیددولت. ماشاالله. برابربایک دست کت وشلوارآقازادهاست. فقط سرمردم راشیره مالیدنندکه اجناسهاذخیره وچندبرابرگران کنند


 • محمد کاظم جمالی فرد

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام اینجانب کارگر نانوایی هستم که نانوایی ارث پدرم هست وده نفر ورثه هستیم وپروانه کسب بنام مادرم بود که برج هشت مادرم فوت کردوالان دستگاه کارتخوان نانوایی به حساب من شده که گردش بالایی دارد چون هم مزد کارگرها هست وهم هزینه های مغازه مخصوصا خرید ارد. خودرو پژو رو ده سال هست فروختم که نمیدونم دست کیه سند بیاد بکنم بنامش فقط یه خودرو مگان دارم قدیمی که به لطف خدا و خانواده تهیه کردم تقاضای باز نگری دارم