• ۱۷ / آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۹
  • شناسه خبر : 37601

آمار تجمعی مبتلایان به کرونا در شهرستانهای استان فارس اعلام شد

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با جان باختن ۲۰ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به هزار و ۶۳۲ نفر رسیده است.

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با جان باختن ۲۰ شهروند استان فارس دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به هزار و ۶۳۲ نفر رسیده است.

به گزارش  اول فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۳۹۵ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز هفدهم آبان خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای یکصد هزار و ۹۳۸ نفر به قطعیت رسیده است.

 

وضعیت وخیم ۲۳۸ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان

دکتر «عبدالرسول همتی» در ادامه گزارش امروز خود با اعلام خبر بستری هزار و ۶۹۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان فارس، افزود: از این تعداد وضعیت جسمی ۲۳۸ بیمار وخیم گزارش شده و هم اکنون در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۸۵ هزار و ۷۸۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مبتلایان به کووید ۱۹ در شیراز در مرز ۵۰ هزار بیمار

دکتر همتی همچنین با اشاره به آمار ابتلای تجمعی شهرستان های استان فارس از آغاز شیوع کرونا تا کنون، شیراز را با ۴۹ هزار و ۵۴۸ مورد، دارای بیشترین آمار اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع دیگر موارد ابتلا از ابتدای شیوع در استان، دو هزار و ۹۸۳ مورد در شهرستان کازرون، دو هزار و ۵۹۲ مورد در مرودشت، هزار و ۹۴۱ مورد در کوار، هزار و ۷۸۴ مورد در آباده، هزار و ۵۸۷ مورد در داراب، هزار و ۴۴۳ مورد در فیروزآباد، هزار و ۴۱۱ مورد در ممسنی، هزار و ۱۵۳ مورد در سپیدان، هزار و پنجاه مورد در زرین دشت، ۹۷۸ مورد در لامرد، اقلید و قیروکارزین هر کدام ۹۳۷ مورد، ۹۲۷ مورد در استهبان، ۸۸۳ مورد خرمبید، ۷۹۲ مورد در زرقان، ۷۷۷ مورد در کوه چنار، ۶۹۸ مورد در نی ریز، ۶۶۰ مورد در پاسارگاد، ۶۰۹ مورد در فراشبند، ۵۴۲ مورد در ارسنجان، ۵۳۰ مورد در خرامه، ۴۷۰ مورد در مُهر، ۳۷۲ در مورد رستم، ۳۵۶ مورد در بیضا، در بوانات و سروستان هر کدام ۳۴۲ مورد، ۲۰۴ مورد در سَرچهان و ۱۵۴ مورد نیز مربوط به بختگان بوده و مابقی آمارها مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند افزایشی بیماری کووید۱۹ در استان فارس، از مردم خواست به کنترل این بحران در فارس کمک کرده و ضمن استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و پرهیز از حضور در تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را فراموش نکنند.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه