• ۱۶ / بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۷
  • شناسه خبر : 44546

آمار جدید مبتلایان به کرونا در استان فارس ، ۱۶ بهمن

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به وضعیت وخیم ۹۷ بیمار کووید ۱۹ در فارس، از ارائه مراقبت‌های ویژه درمانی به آنان خبر داد.

به گزارش اول فارس ، دکتر سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۵۹۷ هزار و ۷۵۲تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده،۱۶۸ هزار و ۹۶۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹ هزار و ۴۶۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۶۰۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۰ هزار و ۵۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان کووید ۱۹ از ابتدای شیوع تا امروز، شانزدهم بهمن را سه هزار و ۱۵۹ نفر اعلام کرد.
دکتر حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند را نیز ۵۳۷نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۴ هزار و یک نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با بیان اینکه ساده انگاری نسبت به کرونا، بزرگترین تهدید کنونی سلامت جامعه است، همکاری مردم در این زمینه را موجب پیشگیری از اوج گرفتن دوباره آمار‌ها دانست و گفت: در طی قریب به یک سال گذشته، مهم‌ترین توصیه بهداشتی که برای حفظ سلامت ما در برابر این بیماری مورد تاکید قرار گرفته، پایبندی جدی به استفاده از ماسک و ضرورت حفظ فاصله فیزیکی از دیگران بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه یادآور شد: قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری از رفتار ما تبعیت می‌کند و همه می‌توانیم با رعایت این توصیه‌های بهداشتی، در حفظ سلامت خود و عزیزانمان سهیم شویم.

بیشتر بخوانید:

افزایش روند بستری شدن مبتلایان به کروناویروس در استان فارس
نحوه پرداخت هزینه تست PCR و درمان کرونا توسط بیمه سلامت
جزئیات برنامه کاری مراکز واکسیناسیون کرونا در شیراز « ۲۸ شهریور »

ثبت دیدگاه