• ۰۲ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۲
  • شناسه خبر : 38608
وضعیت نگران کننده شیوع کرونا در استان فارس

آمار قربانیان بیماری کرونا در استان فارس رکورد زد

آمار قربانیان بیماری کرونا در استان فارس  بار دیگر بیش از ۲ برابر افزایش یافت و به ۴۵ نفر در یک روز رسید.

آمار قربانیان بیماری کرونا در استان فارس  بار دیگر بیش از ۲ برابر افزایش یافت و به ۴۵ نفر در یک روز رسید.

به گزارش اول فارس از شیراز ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یکشنبه ۲ آذر  ضمن ابراز تاسف عمیق، اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ نفر از هم استانی‌هایمان در فارس را از دست دادیم؛ این مرگ‌ها یک عدد نیست، هشداری جدی به کسانی‌ است که هنوز رفتارهای غیربهداشتی خود در مواجهه با کرونا را ادامه می‌دهند.

دکتر علی اکبری با بیان اینکه آمار کل قربانیان بیماری کرونا طی ۹ ماه گذشته از شیوع کرونا، در استان فارس ۲۱۹۵ نفر است، گفت: علیرغم هشدارها و توصیه‌ها، برخی از شهروندان هنوز به شرایط دشوار کنونی پی نبرده و شیوه‌نامه‌ها را به درستی رعایت نمی‌کنند.

اکبری همچنین از افزایش تعداد تست‌های گرفته شده از افراد مشکوک و دارای علائم بیماری کرونا اشاره و اضافه کرد: از ابتدای شیوع این ویروس منحوس تاامروز ۴۶۵ هزار و ۵۷۴ تست گرفته شده که ۱۳۴ هزار و ۸۳۱ مورد مثبت قطعی بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه آمار تعداد بیماران پذیرش شده طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان فارس تقریبا ۲ برابر آمار بیماران بهبودیافته و ترخیص شده بوده است، گفت: تنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۸ بیمار در بیمارستان‌های فارس پذیرش شده‌اند، حال آنکه تعداد بیماران ترخیص شده ۲۵۸ نفر بوده است.

او این آمار را نشان‌دهنده حجم بالای مراجعه بیماران به بیمارستان‌های فارس دانست و گفت: هم‌اینک ۲۳۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۳۷۸ نفر از آنان به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

اکبری وضعیت شیوع کرونا در فارس را بسیار نگران کننده توصیف و اضافه کرد: خوشبختانه از کل بیمارانی که طی ۹ ماه گذشته با کرونا مبتلا شده‌اند ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ نفر بهبود یافته‌اند.

معاون درمان علوم پزشکی شیراز با اشاره به محدودیت های اعمال شده در استان فارس از روز گذشته تاکنون، از عموم مردم خواست تا نسبت به رعایت اصول بهداشتی در این ایام دقت نظر ویژه داشته و با پایبندی به این محدودیت ها، جان خود و عزیزانشان را در برابر کرونا محفوظ نگاه دارند.

اکبری، پرهیز از دورهمی های خانوادگی در دوران تعطیلی مشاغل و افزایش زمان فراغت افراد را مورد تاکید قرار داد و مهم ترین راه حل پایان این روزهای سخت را همکاری عمومی در این زمینه برشمرد.

عضو گروه اول فارس در واتساپ شوید

 

ثبت دیدگاه

  • علی

    تاریخ : ۲ - آذر - ۱۳۹۹

    سلام تا وقتی بانکها که عامل انتقال ویروس کرونا هستند تعطیل نشوند همین وضع ادامه داره
    شعب بانکها به علت امنیتی فاقد وریچه وسیستم تهویه هستند


    پاسخ